Przejdź do treści

Pilne wycofanie popularnej herbaty ze sprzedaży. Nie można jej już spożywać

10/05/2024 12:44 - AKTUALIZACJA 10/05/2024 12:44

Pilne wycofanie herbaty ze sprzedaży. Coraz częściej mamy do czynienia z wycofaniem wielu produktów ze sprzedaży. Tym razem chodzi o bardzo popularną herbatę, której nie można już spożywać. Wykryto w niej niebezpieczne substancje.

Pilne wycofanie herbaty ze sprzedaży. Nie można jej już pić

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, w wyniku kontroli urzędowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych w herbacie czarnej aromatyzowanej EARL GRAY. Zgodnie z oceną ryzyka ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego spożycie produktu o podanym numerze partii stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia konsumentów.
Przeczytaj: To najgorszy napój, jaki możesz wypić przed snem. Nie jest to kawa ani herbata

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:
Produkt: Herbata Czarna Earl Grey ,,LORD JAMES” Premium Quality Tea
Marka: LORD JAMES
Numer partii: 098/2022
Data produkcji: 10/2022
Data minimalnej trwałości: 10.2025
Wyprodukowano w Kenii na zlecenie: Livee Polska sp. z o.o., ul. Zarzecze 136A, 30-134 Kraków

20 lutego 2024 producent podjął decyzję o pilnym wycofaniu herbaty ze sprzedaży. Po otrzymaniu informacji zwrotnych od wszystkich kontrahentów przedsiębiorca w dniu 25.03.2024 r. zakończył proces wycofania od odbiorców oraz zutylizował zwrócone opakowania kwestionowanego produktu. Osoby, które zakupiły wycofywany produkt nie powinny go spożywać!