Przejdź do treści

Pilne ostrzeżenie w związku z wybuchem wysoko zakaźnej choroby podczas lotu Ryanair

24/05/2024 10:52 - AKTUALIZACJA 24/05/2024 10:52
Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair

Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair. Rosną obawy, że pasażerowie i załoga lotu FR123 lecącego z Londynu do Dublina mogli zarazić się odrą. Ostrzeżenie wydane zostało przez Health Service Executive (HSE) po wykryciu w kwietniu w samym Londynie ponad 74 przypadków.

Pilne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair

HSE ostrzega teraz osoby na pokładzie samolotu lecącego z Londynu z Dublina w ubiegły czwartek (16 maja 2024) o godzinie 20:10, że mogły zostać narażone na zakażenie odrą. „Prosimy o zachowanie szczególnej czujności w przypadku objawów odry przez 21 dni od zarażenia – do 7 czerwca” – czytamy w oświadczeniu HSE cytowanym przez Metro.

Stwierdzono, że osoby, które otrzymały dwie szczepionki MMR, zostały wcześniej zakażone odrą lub urodziły się w Irlandii przed 1978 r., są „prawdopodobnie odporne”. Osoby, które nie zostały zaszczepione, proszone są o unikanie kontaktu z osobami starszymi, kobietami w ciąży i dziećmi w wieku poniżej 12 miesięcy oraz osobami z osłabionym układem odpornościowym.
Przeczytaj: Nowe skanery na brytyjskim lotnisku. Zmiana przepisów dotyczących płynów 

Objawy odry

Oznaki i objawy odry obejmują objawy przypominające przeziębienie, takie jak katar, kichanie i kaszel.

Inne objawy obejmują ból, zaczerwienienie oczu, temperaturę 38°C lub wyższą oraz wysypkę, która zwykle pojawia się najpierw na głowie i szyi, a następnie rozprzestrzenia się na resztę ciała.

Tagi: