Przejdź do treści

Weszły w życie nowe przepisy imigracyjne w UK. To dramat dla wielu rodzin

26/04/2024 11:22 - AKTUALIZACJA 26/04/2024 12:13
Nowe przepisy imigracyjne w UK

Wraz z wejściem w życie nowych przepisów migracyjnych, istnieją poważne obawy, że coraz więcej osób zostanie rozdzielonych w wyniku wprowadzenia minimalnego poziomu wynagrodzenia dla osób ubiegających się o wizy rodzinne do Wielkiej Brytanii. To realny problem dla wielu rodzin i par mieszanych, dla których nowe wymagania wizowe stają się realna przeszkodą. Już w grudniu ubiegłego roku brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które uważa, że ​​imigracja do Wielkiej Brytanii jest zbyt duża, ogłosiło  zmiany mające na celu ograniczenie liczby przybywających imigrantów. Oto nowe przepisy imigracyjne w UK.

Nowe przepisy imigracyjne w UK

Według przepisów obowiązujących od 11 kwietnia tego roku każda osoba, ubiegająca się o wizę na sprowadzenie bliskiej osoby z zagranicy, musi zarabiać określoną kwotę rocznie. Wiza rodzinna jest wymagana od obywatela brytyjskiego lub rezydenta osiadłego, który chce sprowadzić zagranicznego partnera, współmałżonka lub dzieci, aby wspólnie mieszkać w Wielkiej Brytanii. Minimalny dochód wymagany do sprowadzenie zagranicznego małżonka wzrósł z 18 600 funtów do 29 000 funtów. Niestety dla wielu par, brytyjski rząd planuje dalsze zwiększanie tej kwoty stopniowo do 38 700 funtów do wiosny przyszłego roku. Wymóg minimalnego dochodu dotyczy małżonka już mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Czytaj dalej

Plany ograniczenia liczby imigrantów

Jak podało BBC “imigracja w Wielkiej Brytanii osiągnęła rekordowy poziom, w zeszłym roku rząd wydał 1,44 miliona wiz. Tylko około 5,6% z nich miało charakter rodzinny”. Rzecznik Home Office stwierdził w oświadczeniu: „Obecny poziom migracji do Wielkiej Brytanii jest zdecydowanie zbyt wysoki. Dlatego rząd ogłosił plan zmniejszenia liczby migrantów przybywających do Wielkiej Brytanii o 300 000 rocznie – co stanowi największą redukcję w historii”. 
Przeczytaj też: Nowe stawki zasiłków w UK od kwietnia 2024. Sprawdź ile zyskasz!
Czytaj dalej

Dramat wielu rodzin

Nowe przepisy imigracyjne w Wielkiej Brytanii budzą wiele kontrowersji i wyzwań dla rodzin z różnych części świata. Caroline Coombs, współzałożycielka organizacji non-profit Reunite Families UK, doświadczyła na własnej skórze trudności związanych z nowymi regulacjami. Jej mąż, pochodzący z Ekwadoru, nadal walczy o uzyskanie pozwolenia na pobyt na czas nieokreślony, mimo że już od ośmiu lat jest częścią społeczności brytyjskiej. Podobne wyzwania stają przed innymi rodzinami, jak Gary Pepperd i jego żona Shayenne. Ich miłość przekracza granice, ale bariery administracyjne sprawiają, że życie razem staje się coraz trudniejsze. Gary zmuszony został do podjęcia decyzji o przeprowadzce do Brazylii, ponieważ nie spełniał wymogów finansowych, aby ubiegać się o wizę rodzinną dla żony. 
Przeczytaj też: Rewolucyjne zmiany w systemie zasiłków w Wielkiej Brytanii: Rząd chce zmobilizować nieaktywnych zawodowo
źródło: bbc.com, PolishObserver

Tagi: