Przejdź do treści

Cios dla emigrantów, którzy chcą przybyć do Wielkiej Brytanii. ,,Nowa ustawa została przyjęta”

31/07/2023 10:02 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:02
Nowa ustawa imigracyjna w Wielkiej Brytanii

Nowa ustawa imigracyjna w Wielkiej Brytanii Cios dla emigrantów, którzy chcą przybyć do Wielkiej Brytanii. ,,Nowa ustawa została przyjęta”. Brytyjska Izba Gmin przyjęła projekt ustawy, zgodnie z którą ma zostać zatrzymany niekontrolowany napływ nowych migrantów do Wielkiej Brytanii. Ustawa może umożliwić szybką deportację właściwie wszystkich nowo przybyłych nielegalnych imigrantów. Najpierw w Wielkiej Brytanii nie chcieli polskich hydraulików, potem uchodźców. Teraz w Wielkiej Brytanii nie chcą już żadnych migrantów.
Czytaj także: Te firmy będą musiały zapłacić rocznie miliardy odszkodowania!

Cios dla emigrantów, którzy chcą przybyć do Wielkiej Brytanii. ,,Nowa ustawa została przyjęta”.

Hakowanie państwa, Boris Johnson, no i oczywiście Brexit – to tematy, które pojawiają się codziennie na łamach brytyjskiej prasy. Dla tamtejszej prasy i prawicy od lat jednym z popularniejszych tematów jest imigracja i obcokrajowcy. Najpierw w Wielkiej Brytanii nie chcieli polskich hydraulików, potem uchodźców. Teraz w Wielkiej Brytanii nie chcą już żadnych migrantów. W artykule dla The Guardian, dziennikarz Aditya Chakrabortty, podsumował nastroje, jakie panują w Wielkiej Brytanii w obliczu rosnącego kryzysu gospodarczego i uchodźczego. PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Polacy w Wielkiej Brytanii traktowani ,,jak obywatele drugiej kategorii”

W marcu projekt ustawy o imigracji stał się kluczową częścią planu brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka, aby zatrzymać nielegalnych imigrantów przekraczających kanał La Manche w pontonach i małych łodziach. Zatrzymanie ich napływu zostało wskazane na początku roku przez Sunaka jako jeden z jego pięciu głównych priorytetów. ,,Nielegalna migracja nie jest sprawiedliwa dla brytyjskich podatników, nie jest sprawiedliwa dla tych, którzy przybywają tu legalnie” – powiedział w marcu premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak. Z kolei w zeszłym tygodniu dodał on, że legalna migracja tworzy ,,presję nie do opanowania„. Punktem spornym zatem nie jest już to skąd pochodzi dana osoba – jest nim po prostu fakt bycia obcokrajowcem.
>>>> Toksyczne gąsienice w Wielkiej Brytanii. Oto jakie są oznaki kontaktu i zagrożenia

Podczas referendum unijnego atutem stojącym za opuszczeniem UE była potrzeba zamknięcia ,,otwartych granic” Wielkiej Brytanii. Teraz kraj ten ma całkowitą kontrolę nad swoimi granicami. Nielegalni migranci mają być deportowani do kraju pochodzenia, jeśli jest bezpieczny; do Rwandy, z którą brytyjski rząd zawarł umowę w tej sprawie; lub do innych bezpiecznych krajów trzecich. Wielka Brytania dokładnie określa, którzy obcokrajowcy przekraczają jej granice. Zaprasza Ukraińców i Hongkończyków, jednocześnie odmawiając wjazdu wielu osobom uciekającym z Afganistanu i Sudanu. Rząd chce, aby zagraniczni studenci przyjeżdżali, ponieważ miliardy, które tu wydają, pomagają wspierać system szkolnictwa wyższego i podnosić podupadłe lokalne gospodarki.

>>>> Te ekstremalne zjawiska pogodowe będą jeszcze gorsze przez globalne ocieplenie

Źródło: TheGuardian.com, PolishObserver.com

Tagi: