Przejdź do treści

Nowa atrakcja turystyczna w Warszawie. Budynek będzie przypominać gigantyczne kostki czekolady

19/03/2024 14:26 - AKTUALIZACJA 19/03/2024 14:26
Nowa atrakcja turystyczna w Warszawie, wkrótce otwarcie

Nowa atrakcja turystyczna w Warszawie. W duchu tradycji i historii miasta, wkrótce dołączy do bogatej oferty atrakcji Warszawy niezwykłe Muzeum – Fabryka Czekolady E. Wedel. Otwarcie tego wyjątkowego miejsca zaplanowane jest jeszcze w tym roku. Marka E. Wedel, znana wszystkim Polakom, od lat zachwyca swoimi wyrobami cukierniczymi z wyjątkowej polskiej czekolady.
Czytaj także: 10 najciekawszych atrakcji w Wiedniu, które zwiedzisz w jeden dzień

Nowa atrakcja turystyczna w Warszawie. Kiedy otwarcie muzeum czekolady?

Jeszcze w tym roku jesienią otwarte zostanie Muzeum – Fabryka Czekolady E. Wedel. Jest to znana wszystkim Polakom, i nie tylko, firma zajmująca się produkcją słodyczy. Jan Wedel zbudował zakład na warszawskim Kamionku w lat ach 30. XX w. Muzeum będzie się mieścić koło fabryki Wedla w nowym budynku o powierzchni ponad 8 tys. m2. Oprócz muzeum będzie się tam znajdować m.in. nowe laboratorium badań i rozwoju i rozbudowana pracownia Rarytasów, a także kontynuowana będzie produkcja wyrobów cukierniczych, takich jak Chałwa Królewska, Sezamki czy Baryłki.

Nowa atrakcja turystyczna w Warszawie, muzeum czekolady

„Marka E.Wedel od zawsze związana jest z moim rodzinnym miastem, dlatego cieszę się, że mogę być częścią projektu, który z pewnością dołączy do listy kultowych atrakcji na warszawskiej mapie. To jedyne miejsce o takiej skali w Europie Środkowo-Wschodniej, w dodatku nawiązujące do historii rodziny Wedlów, którzy byli jednymi z twórców czekoladowych dziejów w Polsce. Poprzez interaktywne wystawy, zapachy, smaki i tekstury, inspirujemy zmysły i dzielimy się pasją do czekolady, pozwalając naszym gościom odkrywać tajemnice wyjątkowego procesu jej tworzenia.” – powiedział w rozmowie dla eska.pl Robert Zydel.

Muzeum Fabryka Czekolady E. Wedel – warszawski projekt

Muzeum powstaje w zrewitalizowanym budynku, w którym znajdowały się silosy, w których dawniej przechowywano i przetwarzano kakao. Sam budynek swoim wyglądem ma przypominać turystom gigantyczne kostki czekolady. Na szczycie budynku znajduje się taras, z którego można podziwiać panoramę Warszawy. Za projekt odpowiada firma BiM Architekci, a wykonawcą robót budowlanych jest HOCHTIEF Polska. Z kolei za realizacją wystawy zajmuje się Pracownia WWAA, a opracowanie treści multimedialnych powierzono Lunapark Motion Arts Collective. Identyfikację wizualną przygotowywać będzie Studio Homework. Czytaj także: Czekolada poprawia nastrój i działa antynowotworowo


W rozmowie dla eska.pl Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy mówi: „Niewiele jest na świecie produktów spożywczych tak tradycyjnych i wyjątkowych, by zasługiwały na muzeum, bo to, co jemy, niekoniecznie kojarzy się z muzealnymi eksponatami.(…)”
Źródło: warszawa.eska.pl, Polish Observer