Przejdź do treści

Zamiast tabletek nasennych zjedz przed pójściem do łóżka ten smaczny owoc. Zapewni Ci spokojny sen przez całą noc

25/03/2024 22:07 - AKTUALIZACJA 25/03/2024 22:07

Naturalne lekarstwo na bezsenność. Masz problemy z zaśnięciem i przespaniem całej nocy? Okazuje się, że łatwe zaśnięcie nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Brak wystarczającej ilości snu może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Jest jeden owoc, który uważany jest za naturalne lekarstwo na bezsenność. Sprawdź dlaczego jedzenie ich przed pójściem spać jest tak dobre.

Naturalne lekarstwo na bezsenność

Położyć się i natychmiast zasnąć. Dla wielu osób jest to tylko marzenie. Okazuje się, że łatwe zaśnięcie nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Brak wystarczającej ilości snu może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, takich jak zwiększone ryzyko insulinooporności, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, przyrostu masy ciała i stresu. Obniża również sprawność fizyczną i umysłową w ciągu dnia, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka obrażeń w drodze, w pracy i w domu. Nie wspominając już o negatywnym wpływie na nasz nastrój. Istnieje jednak owoc, który ułatwia zasypianie. Mowa o DAKTYLACH, które już w starożytności na Bliskim Wschodzie jedzono przed snem. Czytaj dalej pod zdjęciem

Naturalne lekarstwo na bezsenność

Ale dlaczego jedzenie daktyli przed pójściem spać jest tak dobre?

Owoc ten jest dobrze znany ze swojej wysokiej zawartości witamin. Ale zawarty w nim aminokwas tryptofan ma kluczowe znaczenie dla dobrego snu. W organizmie przekształca się on w hormon szczęścia – serotoninę, który wspomaga sen. Daktyle wytwarzają również melatoninę, hormon, który promuje zdrowy rytm snu i czuwania. Jednak zawarte w daktylu witaminy A i B1, jeśli są regularnie spożywane, pomagają obniżyć ciśnienie krwi, co ma również pozytywny wpływ na sen. Daktyle to prawdziwy superfood. Nazywane są „chlebem życia”, a jako przekąska przed snem działają jak naturalny środek ułatwiający zasypianie.

Zjedz ten owoc tropikalny przed pójściem spać

Nie tylko daktyle polecane są na dobry sen. Także zjedzenie dwóch KIWI poprawia jakość snu. Badanie przeprowadzone przez Taipei Medical University wykazało, że dorośli, którzy zjedli dwa kiwi na godzinę przed snem, zasnęli o 45% szybciej i spali o 13% dłużej niż ci, którzy go nie jedli.

Okazuje się jednak, że zjedzenie daktyli czy kiwi przed snem nie jest jedynym sposobem na bezsenność. Naukowcy dowiedli, że korzystny wpływ mają m. in. orzechy, banany czy zielone warzywa. Czytaj także: Zjedz ten owoc przed pójściem do łóżka, a nie będziesz mieć problemów z bezsennością
źródło: InFranken, PolishObserver.com