Przejdź do treści

Kate Middleton poruszyła miliony serc. „Ludzie ujawnili co sądzą o członkach rodziny królewskiej”

10/04/2024 12:07 - AKTUALIZACJA 14/04/2024 08:53
najpopularniejszy członek rodziny królewskiej

Członkowie rodziny królewskiej pełnią rolę nie tylko symbolicznych figur, lecz także medialnych postaci. Różnorodne wydarzenia, związane zarówno z ich życiem, jak i sytuacją w Wielkiej Brytanii, przyczyniają się do kształtowania ich wizerunku. Jedni członkowie cieszą się większą popularnością, o drugich natomiast słyszy się mniej chętnie. Nowa ankieta YouGov ujawnia, który „royals” cieszy się obecnie największą przychylnością.

Najpopularniejszy członek rodziny królewskiej

Księżna Walii została uznana za ulubioną brytyjską księżną w sondażu opisującym ją jako popularną „wśród wszystkich pokoleń”. Nowa ankieta YouGov ujawniła, że 76 procent Brytyjczyków ma pozytywny pogląd na Kate, co oznacza wzrost aż o sześć punktów procentowych od początku roku. Boom popularności nastąpił kilka tygodni po tym, jak księżna ujawniła, że zdiagnozowano u niej raka.

Jej mąż, William, uzyskał poparcie 73% społeczeństwa, podczas gdy 63% miało pozytywną opinię na temat króla Karola.
Przeczytaj: Wiliam i Kate przerywają milczenie. „Jesteśmy zszokowani”

Harry i Meghan na dole rankingu

Jak wynika z nowego sondażu, książę Harry i Meghan Markle są jednymi z najmniej popularnych członków rodziny królewskiej w oczach Brytyjczyków. Harry zebrał tylko 31 procent pozytywnych opinii, podczas gdy Megahn uzyskała ich jedynie 26 procent.
Czytaj także: Książę Harry sprowadzi do Wielkiej Brytanii Meghan Markle i dzieci ale tylko pod jednym warunkiem

Książę i księżna są jednak bardziej popularni wśród młodszych Brytyjczyków, a osoby w wieku 18-24 lat są do nich bardziej pozytywnie nastawione niż ich starsze pokolenie. Źródło: Independent.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: