Przejdź do treści

Najlepsze miejsca do życia w Wielkiej Brytanii 2024. Opublikowano nowy ranking

16/03/2024 12:41 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02
Najlepsze miejsca do życia w Wielkiej Brytanii 2024

Najlepsze miejsca do życia w Wielkiej Brytanii 2024 – Nadmorska perła Szkocji, North Berwick, zdobyła tytuł najlepszego miejsca do życia w najnowszym corocznym zestawieniu „Sunday Times” Best Places to Live, triumfując nad 72 innymi ocenianymi lokalizacjami.
W ocenie miejsc jako najlepszych do życia w Wielkiej Brytanii brano pod uwagę kluczowe aspekty, takie jak jakość szkół, dostęp do transportu i kultury, szybkość łączy szerokopasmowych, dostępność terenów zielonych oraz stan głównych ulic.

Najlepsze miejsca do życia w Wielkiej Brytanii 2024: North Berwick w Szkocji na czele rankingu

North Berwick

Na czele tegorocznego rankingu znalazło się nadmorskie miasto North Berwick w Szkocji (na zdjęciu powyżej). Według „Sunday Times” jest w 2024 roku najlepszych miejscem do życia spośród 72 ocenianych lokalizacji. To pierwszy raz, gdy miejscowość ze Szkocji zdobywa tytuł najlepszego miejsca do życia.

W North Berwick mieszka 6,5 tys.osób. Jury rankingu doceniło to miasteczko za dogodne połączenia komunikacyjne z Edynburgiem, możliwości aktywnego spędzania czasu na miejskich plażach oraz dużą liczbę małych sklepów. Te elementy składają się na korzystny wpływ, jaki małe firmy mogą mieć na lokalną społeczność. Czynią one miasteczko wyjątkowym miejscem do życia.
Przeczytaj także: Wielka Brytania szuka chętnych do pracy na malowniczej wyspie. Pensja 150 000 funtów dla odpornych na chłody

Najlepsze miejsca do życia w UK

W tegorocznym rankingu, poza ogólnokrajowym zwycięzcą, wyróżniono również najlepsze miejsca do życia w poszczególnych regionach Wielkiej Brytanii:

  • Londyn: Dzielnica Clerkenwell 
  • Midlands: Stirchley, Birmingham
  • North and North East: Leeds
  • Irlandia Północna: Portstewart w hrabstwie Londonderry
  • North West: Stockport: Greater Manchester
  • Szkocja: West End, Dundee
  • South East: Folkestone, Kent
  • South West: Sherborne, Dorset
  • Walia: Abergavenny, Monmouthshire

Każde z tych miejsc zostało ocenione na podstawie różnorodnych czynników, które gwarantują mieszkańcom jakość życia na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje na temat rankingu „Sunday Times” można znaleźć na oficjalnej stronie gazety: https://www.thetimes.co.uk/best-places-to-live

Tagi: