Przejdź do treści

Wielka Brytania szuka chętnych do pracy na malowniczej wyspie. Pensja 150 000 funtów dla odpornych na chłody

12/03/2024 13:07 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02

Praca na wyspie Benbecula w Szkocji. Wynagrodzenie w wysokości 150 000 funtów rocznie, pokrycie kosztów przeprowadzki to oferta jaką przygotował NHS w Wielkiej Brytanii dla chętnych do pracy w odległym zakątku kraju. Jest jeden warunek: trzeba być gotowym na życie w miejscu, w którym pogoda nie rozpieszcza.
Przeczytaj: Kto zarabia najwięcej? Średnie wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii według wieku w 2024r

Praca na wyspie Benbecula w Szkocji. 150 tys. funtów dla odpornych na chłody

Wyspa Benbecula, chociaż zachwyca swoim malowniczym krajobrazem, jest miejscem wymagającym od swoich mieszkańców adaptacji do trudniejszych warunków klimatycznych. Latem temperatury rzadko przekraczają tam 14 stopni Celsjusza. Na dodatek liczba opadów jest znacznie wyższa niż w wielu innych regionach Wielkiej Brytanii.
Przeczytaj także: W tym mieście kupisz najtaniej dom w Wielkiej Brytanii. Jest tu nawet restauracja z gwiazdką Michelin

Miejscowy ośrodek zdrowia, obsługujący łącznie sześć wysp archipelagu Hebrydów Zewnętrznych i blisko 4,7 tys. jego mieszkańców, poszukuje lekarzy gotowych na wyjątkowe wyzwania zawodowe i życiowe.
Oferta pracy skierowana jest do lekarzy pierwszego kontaktu. Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji mogą liczyć na pensje w wysokości ponad 147 500 funtów rocznie. Oprócz tego otrzymują dodatek za pracę w odległym miejscu, 8000 funtów na przeprowadzkę i 41 dni urlopu. (Czytaj dalej poniżej)

Gordon Jamieson, szef lokalnego NHS cytowany przez “The Guardian” podkreślił, że oferta ta skierowana jest głównie do osób z pasją do medycyny wiejskiej, gotowych na życie i pracę w tak specyficznym miejscu. NHS ma nadzieję nie tylko przyciągnąć, ale i zatrzymać lekarzy. Chętni medycy, którzy zgodzą się pracować na miejscu przez co najmniej 2 lata otrzymują od rządu Szkocji dodatkowy bonus w wysokości 10 000 funtów. 

Tagi: