Przejdź do treści

Wielka Brytania tuż za Seszelami w rankingu najlepszych miejsc do życia. Pozycja Niemiec i Polski zaskakuje

20/07/2023 20:43 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
Najlepsze kraje do życia w 2023

W ramach projektu badawczego o nazwie „The Statehood Index” eksperci przyjrzeli się 173 państwom i ocenili je pod kątem tego, jak dobrze zaspokajają podstawowe potrzeby swoich mieszkańców. Wzięli pod uwagę między innymi funkcjonowanie szkół, policji, sądów, sądów, służby zdrowia oraz niezawodność dostaw energii elektrycznej. Wielka Brytania, jedna z ulubionych met imigracyjnych nie tylko Polaków, znalazła się poza pierwszą dziesiątką. Dużym zaskoczeniem okazała się pozycja Niemiec, Polski i Holandii. Oto najlepsze kraje do życia w 2023 roku.
Czytaj także: Wielka Brytania: inflacja w końcu spada!

Najlepsze kraje do życia w 2023 roku

Jak podaje „The Sun”, Niemcy znalazły się wśród dziesięciu najlepszych państw. Na pierwszym miejscu znalazł się Singapur, za nim Australia i Dania, a pierwszą dziesiątkę zamykają Holandia, Estonia, Luksemburg, Norwegia, Belgia, Nowa Zelandia oraz Niemcy.
Wielkiej Brytanii udało się zdobyć 13. miejsce, co stanowi jedno miejsce powyżej Seszeli.
Co ciekawe, nie wszystkie najwyżej sklasyfikowane państwa były tradycyjnymi demokratycznymi krajami. Przykładem są Singapur czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. To państwa, w których wolność słowa jest ograniczona, ale obywatele mają zapewnione dobre warunki.

Ciekawe wyniki innych krajów, w tym Polski

Polsce udało się zdobyć w tym rankingu 41. miejsce. Francja, scena niedawnych niepokojów, zajęła natomiast 20. miejsce. 70-ta na liście uplasowała się Rosja, zaś Ukraina po inwazji znalazła się na 129. miejscu.
Dolna trójka – wszystkie sklasyfikowane jako państwa upadłe – to Sudan Południowy, Jemen i Libia.
>>> Mieszkanka Wielkiej Brytanii trafiła „szóstkę” w Lotto. Wygrała 182 miliony, ale mimo to nie dostała pieniędzy

Źródło: thesun.co.uk, PolskiObserwator.de

Tagi: