Przejdź do treści

5 najlepszych horrorów na Netflixie DO OBEJRZENIA W TEN WEEKEND

17/05/2024 14:07 - AKTUALIZACJA 23/05/2024 18:20
Najlepsze horrory na Netflixie

Zastanawiasz się, jak spędzić weekend? A może zaplanowałeś już filmowy wieczór, ale wciąż nie jesteś pewny na którą produkcję się zdecydować? Horror to gatunek, który zawsze stawiał nas twarzą w twarz z naszymi najgłębszymi lękami. W rzeczywistości każdy, kto docenia ten gatunek filmowy, wie, że horrorom udaje się zbadać głębię ludzkiej psychiki w oryginalny i bezprecedensowy sposób. W ostatnim czasie horrorowy katalog Netflixa uległ znacznemu rozszerzeniu. Warto dać szansę nowym produkcjom, które oferują gwarantowany rollercoaster emocji. Oto najlepsze horrory na Netflixie do obejrzenia w nadchodzący weekend!

„Ulica strachu część 3: 1666” – Najlepsze horrory na Netflixie

Film z 2021 roku w reżyserii Leigh Janiaka czerpie inspirację z serii książek o tym samym tytule autorstwa R. L. Stine’a. „Ulica Strachu – część 3” to kolejny rozdział historii. Część 3 została zrecenzowana na Rotten Tomatoes, osiągając wynik 92%, co czyni ją jednym z 10 najstraszniejszych filmów w historii. Jak sugeruje tytuł, główna bohaterka Deena nagle znajdzie się w 1666 roku i będzie musiała odkryć straszną prawdę związaną z nazwiskiem Sarah Fier. W tym samym czasie, w 1994 roku, przyszłość Shadyside jest poważnie zagrożona. Czasowy przeskok między dwoma wymiarami ma ukryte powiązanie.

„W cieniu śmierci”

Film z 2016 roku w reżyserii Babaka Anvariego, którego akcja rozgrywa się w Teheranie. W centrum fabuły, na trudnym tle wojennych zniszczeń, matka i córka zrobią wszystko, by ocalić swoje życie. Kobieta, czując się samotna i przerażona, rozwinie szósty zmysł, który doprowadzi ją do kontaktu ze złymi duchami. Czy to prawdziwa obecność, czy tylko głosy w jej głowie? Przekonaj się sam.

„Krasue: zimne tchnienie”

Młoda dziewczyna musi poradzić sobie z uczuciem dwóch przyjaciół z dzieciństwa, jednocześnie stawiając czoła krwiożerczemu demonowi, który żyje w niej i objawia się w nocy. Tajlandzki nadprzyrodzony horror z 2019 roku w reżyserii Sitisiri Mongkolsiri stawia widza twarzą w twarz z jego najgłębszymi lękami.

„Czyj to dom?”

Film z 2020 roku to reżyserski debiut Remiego Weekesa. Po koszmarnej przeszłości para otrzymuje azyl w Anglii, próbując odbudować swoje życie. Dom to dla nich nowy początek. Wkrótce jednak bohaterowie odkrywają, że w ich czterech ścianach mieszka zło. Od tego momentu tylko siła miłości i pragnienie pozostania w jedności będą w stanie okiełznać demony. Jednak złe istoty nie zawsze dają się uciszyć.
Czytaj także: Wednesday: Rozpoczęły się zdjęcia do 2 sezonu. Oto na kiedy zaplanowano premierę

„Piła”

Film z 2004 roku w reżyserii Jamesa Wana zyskał światową sławę, zwłaszcza dzięki emblematycznej postaci Billy the Puppet, zaliczanej obecnie do kultowych. Produkcja ta jest również dostępna na Netflixie! Fabuła jednego z najstraszniejszych filmów obraca się wokół pary mężczyzn, którzy nagle znajdują się uwięzieni w piwnicy. Na środku pomieszczenia znajdują się tylko zwłoki. Tajemniczy głos zmusza ich do walki o przetrwanie. Ale czy życie może nadal nazywać się takim po tym koszmarze?

Źródło: NetflixRotten Tomatoes

Tagi: