Przejdź do treści

Wednesday: Rozpoczęły się zdjęcia do 2 sezonu. Oto na kiedy zaplanowano premierę

16/05/2024 19:00
Kiedy premiera 2 sezonu Wednesday?

Wednesday to mieszanka horroru i fantasy, której ducha nadaje niezrównany mistrz suspensu, Tim Burton. Fani serialu w końcu mogą odetchnąć z ulgą! Już niedługo ten prawdziwy netflixowy hit powróci na ekrany wraz z drugim sezonem. Zapowiedź rozpoczęcia zdjęć daje nam wskazówkę co do daty premiery. A to nie koniec niespodzianek! W obsadzie zobaczymy nie tylko znane twarze, ale także dwóch gwiazdorskich gości. Choć więcej szczegółów poznamy niebawem, to już teraz przedstawiamy Wam pierwsze informacje dotyczące 2 sezonu Wednesday.

2 sezon Wednesday – Obsada

Pierwszy sezon serialu kręconego pod okiem Tima Burtona obejrzano ponad 250 milionów razy, co mówi o naprawdę rekordowym zainteresowaniu. To prawdziwy fenomen – nie tylko zdobył miejsce w Top 10 globalnych produkcji na Netflixie, ale także zawładnął sercami widzów w 93 krajach. Czytaj dalej pod zdjęciem.

Informacje dotyczące 2 sezonu wyglądają naprawdę zachęcająco: potwierdzono rozpoczęcie zdjęć i ujawniono znaczące wzmocnienia w obsadzie. Stevie Buscemi (znany z takich filmów jak „Big Lebowski” czy „Wściekłe psy”) pojawi się jako Barry Dort, prawdopodobny nowy dyrektor Nevermore Academy. W roli gościnnej zagra także Christopher Lloyd (z „Rodziny Addamsów” i „Powrotu do przyszłości”). Ale kto będzie grał główną rolę? Oczywiście Jenna Ortega, u boku Catherine Zeta-Jones, Luisa Guzmána i Isaaca Ordoneza jako Morticia, Gomez i Pugsley Addams. Powracają także Emma Myers, Joy Sunday, Hunter Doohan, Victor Dorobantu i Moosa Mostafa. Do obsady dołączają również Billie Piper, Evie Templeton, Owen Painter i Noah Taylor.

Kiedy premiera 2 sezonu Wednesday?

Jeśli chodzi o etap produkcji, dowiedzieliśmy się, że ruszyły pierwsze zdjęcia w Irlandii. To daje nam również pewne wskazówki co do daty premiery drugiego sezonu na Netflixie. Ale kiedy możemy się spodziewać „Wednesday 2”? Plotki krążą, że seria zadebiutuje na wyłączność na Netflixie gdzieś między 2024 a 2025 rokiem, prawdopodobnie na początku 2025. Netflix właśnie opublikował krótki zwiastun, w którym główna bohaterka otrzymuje scenariusz premiery zatytułowany „A Sadness Without End”, napisany przez showrunnerów Alfreda Gougha i Milesa Millara, a wyreżyserowany przez samego Tima Burtona. Nadal czekamy na potwierdzenie liczby odcinków, ale spekulacje mówią o co najmniej ośmiu epizodach.

Zapowiedź 2 sezonu Wednesday

Kilka miesięcy temu internet obiegł tweet z zamieszczonym w środku wideo. W krótkim filmiku główną rolę grał napis: „Nadchodzi więcej tortur”. To właśnie w ten sposób potwierdzono drugi sezon „Wednesday” po długim okresie niepewności, gdyż trwały trudne negocjacje dotyczące przyszłego losu serialu. Oczywiście, fani od razu zaczęli zastanawiać się, czy gwiazdorska obsada pierwszego sezonu również pojawi się w drugim. Teraz rosną oczekiwania nie tylko co do daty premiery „Wednesday 2”, ale także co do fabuły. „Relacja między Wednesday i Morticią jest kluczowa dla serialu. Fakt, że Wednesday próbuje znaleźć własną drogę poza rodziną, również jest istotny” – brzmi jedna z wypowiedzi scenarzysty Milesa Millara, który udzielił wywiadu dla TVLine. Czytaj dalej pod zdjęciem.
Czytaj także: Powraca prawdziwy hit Netflixa. Znamy datę premiery 3 sezonu Bridgertonów

Więcej szczegółów fabularnych ujawniono nie tylko podczas TUDUM, ale także poprzez wypowiedź Jenny Ortegi: „Zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej skoncentrować się na horrorze, eliminując wszelkie wątki romantyczne. Pojawiać się będą wampiry, wilkołaki i postacie z supermocami” – powiedziała Ortega w wywiadzie dla Variety. Kontynuując dodała: „Chcemy, aby Wednesday wyszła z tego romansowego szablonu i po prostu była sobą. Osobiście chcę, aby była bardziej zaangażowana i nie grała na pewniaka. Myślę, że chcemy, aby Wednesday nadal pozostała antybohaterką, a nie klasyczną bohaterką„.

Pierwszy trailer 2 sezonu Wednesday

Źródło: NetflixShowsnobTVLineIMDbVariety, PolishObserver.com

Tagi: