Przejdź do treści

5 najbardziej oszczędnych samochodów z silnikami benzynowymi

20/05/2024 13:42 - AKTUALIZACJA 20/05/2024 13:43

Najbardziej oszczędne samochody benzynowe: Wysokie ceny paliwa sprawiają, że kierowcy coraz chętniej rozważają zakup bardziej ekonomicznych pojazdów, które pozwolą im zaoszczędzić na codziennych wydatkach. Choć samochody elektryczne zyskują na popularności, nie można zapominać o tradycyjnych modelach z silnikami spalinowymi. W obliczu rosnących kosztów utrzymania pojazdów, coraz więcej osób zwraca uwagę na używane auta, które również są przyjazne dla portfela. W niniejszym artykule przyjrzymy się pięciu najbardziej oszczędnym modelom z silnikami benzynowymi, które mogą być doskonałą opcją dla tych, którzy szukają efektywnego i ekonomicznego rozwiązania.

Najbardziej ekonomiczne samochody z silnikami benzynowymi

Obecnie najbardziej ekonomicznym samochodem benzynowym w sprzedaży jest Mazda 2, najmniejszy model firmy. Najbardziej ekonomiczna wersja japońskiego samochodu miejskiego, wyposażona w silnik benzynowy 1,5, jest zaskakująco najmocniejszą wersją o mocy 90 KM, która może spalać imponujące 4,700 l./100km.
Sprawdź: Gdzie można poćwiczyć przed egzaminem na prawo jazdy? Oto legalne miejsca do nauki jazdy autem

Mazda ma również bogatą listę wyposażenia standardowego, począwszy od podstawowego modelu Center Line z klimatyzacją, elektrycznie składanymi lusterkami bocznymi i 8-calowym ekranem dotykowym z funkcją nawigacji satelitarnej.

Kolejnym niezwykle ekonomicznym samochodem jest Suzuki Swift, stylowe i raczej sportowe supermini. Łagodna hybryda, wyposażona w niewielki generator elektryczny, który zasila niektóre funkcje zwykle uruchamiane przez silnik w celu poprawy wydajności, Swift osiąga spalanie na poziomie około 4,732 l./100km.

Wersja podstawowa jest najbardziej ekonomiczna, jednak nadal jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w nieco ponad 13 sekund i osiągnąć prędkość maksymalną 280 km/h.
Przeczytaj: Niewinny element w aucie pułapką na drogach. Może kosztować życie

Najbardziej ekonomiczne samochody

Kia Picanto, to także niezwykle ekonomiczny wybór. Średnie spalenie tego samochodu wynosi 4,796 l./100km Niektórzy znawcy motoryzacji zauważają, że malutki, wolnossący silnik 1.0 Picanto nie jest idealny do długiej jazdy po autostradzie, za to radzi sobie bardzo dobrze w jeździe miejskiej.

Podobnie jak wszystkie auta tej marki, Picanto jest również objęte siedmioletnią gwarancją, która zapewnia kierowcom spokój ducha przez cały okres użytkowania samochodu.

Jednym z najnowocześniejszych ekonomicznych samochodów jest Toyota Aygo X, trzecia generacja popularnego samochodu miejskiego japońskiej produkcji. Pomimo tego, że jest większy i stylizowany na masywniejszego crossovera, Aygo X nadal wyposażony jest w 1,0-litrowy silnik znany z oryginału, który może przejechać prawie tyle samo, co Picanto przy 4,796 l./100km.

Suzuki Ignis, przypominający SUV-a, również jest ekonomicznym wyborem dla kierowców. Uzyskuje wynik 4,965 l/100km z tego samego silnika 1.2 co nieco droższy Swift.
Sprawdź: Mechanicy zdradzają, jakich samochodów nie warto kupować. Wymienili cztery popularne marki

Pięć najbardziej oszczędnych samochodów:

  1. Mazda 2 – 4,700 l./100km
  2. Suzuki Swift – 4,732 l./100km
  3. Kia Picanto – 4,796 l./100km
  4. Toyota Aygo X – 4,796 l./100km
  5. Suzuki Ignis – 4,965 l./100km.

Źródło: express.co.uk, polishobserver.com

Tagi: