Przejdź do treści

Mechanik ostrzega kierowców: Jeśli zobaczysz tę kontrolkę na desce rozdzielczej, powinieneś pozbyć się swojego samochodu

19/03/2024 17:00

Mechanik ostrzega kierowców. Ekspert samochodowy twierdzi, że powinieneś szybko sprzedać swój samochód, jeśli zobaczysz jedną specjalną kontrolkę na desce rozdzielczej. Scotty Kilmer, który jest mechanikiem od 56 lat i ma wielu fanów na YouTube, opublikował film, który dokładnie wyjaśnia, kiedy samochód wymaga wymiany.

Mechanik ostrzega kierowców. Mówi, kiedy powinieneś pozbyć się swojego samochodu

W filmie opublikowanym na swoim kanale powiedział, że pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest napotkanie problemu ze skrzynią biegów samochodu, zwaną również skrzynią biegów. W takim przypadku na desce rozdzielczej zwykle zapala się kontrolka „check engine”.

„Dzisiaj powiem ci, kiedy jest dobry moment na pozbycie się używanego samochodu. Ten samochód ma idealnie gładko pracujący silnik, ale skrzynia biegów od czasu do czasu mocno stuka przy zmianie biegów. Teraz nie zrobiłby tego dla mnie podczas półgodzinnej jazdy, więc teraz jest czas, aby się go pozbyć, ponieważ naprawa czterech na cztery z automatem może być ogromnym wydatkiem, więc jeśli zamierzasz sprzedać używany samochód, sprzedaj go, zanim całkowicie się zepsuje. Ale pamiętaj, żeby dać im znać, w co się pakują” – wyjaśnił.

Wymiana skrzyni biegów może kosztować od 500 do 2 500 funtów. Typ samochodu, model i rozmiar silnika zmieniają koszt wymiany części, donosi Birmingham Live.

Warsztaty mogą znaleźć naprawioną skrzynię biegów zamiast nowej od głównego dealera, aby zaoszczędzić pieniądze, mówi Moneybox. Skrzynia biegów jest ważna, ponieważ przenosi moc z silnika na koła, wprawiając samochód w ruch. System ten wykorzystuje zestaw biegów do kontrolowania prędkości i momentu obrotowego samochodu, zapewniając optymalne osiągi w różnych warunkach jazdy. Moneybox ostrzega, że średni koszt wymiany skrzyni biegów w małym samochodzie wynosi od 800 do 1500 funtów z wliczoną robocizną.

Sedany będą kosztować jeszcze więcej – średnio od 1 tys. do 2 tys. funtów – łącznie z robocizną. SUV-y kosztują od £1,500 do £3k, eksperci stwierdzili również w szacunkowym przedziale kosztów. Typ pojazdu staje się również droższy, jeśli jest to van, ostrzegają. Van może kosztować kierowców od £2,000 do podwojenia tej sumy (£4,000).
Przeczytaj: Nowe progi podatku samochodowego. Ci kierowcy zapłacą „trzy razy więcej”
Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com