Przejdź do treści

Ujawniono majątek rodziny królewskiej. Król Karol na prowadzeniu, Harry daleko w tyle

16/04/2024 09:09 - AKTUALIZACJA 23/04/2024 16:13

Ujawniono majątek rodziny królewskiej. Wiadomo, ile pieniędzy na swoich kontach mogą mieć jej poszczególni członkowie. Król Karol na prowadzeniu, za nim William i Kate. Harry daleko za rodziną. Jak wypadają inni i ile wynoszą ich majątki?

Majątek rodziny królewskiej. Harry daleko za rodziną

Imponujący majątek księcia Harry’ego i Meghan Markle blednie w porównaniu z majątkiem księcia Williama i Kate Middleton. Książę i księżna Sussex, którzy mieszkają w luksusowej rezydencji Montecito z dwójką swoich dzieci – których majątki szacuje się na około 11 milionów funtów – mają majątek szacowany na około 48 milionów funtów.

Dzieje się tak pomimo ich decyzji o wycofaniu się z obowiązków królewskich i spłacie środków publicznych wykorzystanych na remonty Frogmore Cottage. W maju 2020 r. poinformowano, że para planowała spłacić koszty remontu Frogmore Cottage w ciągu dziesięciu lat. Przy całkowitych kosztach remontu szacowanych na około 2,4 miliona funtów, musieliby płacić około 18 000 funtów miesięcznie, aż do uregulowania długu.
Przeczytaj: Po decyzji króla Karola III, zraniony książę Harry „zalał się łzami” ze wściekłości

Jak majątek Harry’ego i Meghan wypada na tle innych?

Książę William ma podobno majątek netto w wysokości około 949 milionów funtów, dzięki aktywom takim jak pole krykietowe Oval w Londynie i Księstwo Kornwalii, które odziedziczył, gdy jego ojciec został królem. Wartość netto Kate Middleton szacuje się na około 7,9 miliona funtów, co daje łącznie niecałe 960 milionów funtów, informuje Express.

Król Karol znajduje się na szczycie listy królewskich bogaczy, a The Sunday Times szacuje jego majątek na 1,8 miliarda funtów. Uważa się, że majątek królowej Camilli jest na równi z majątkiem Kate i wynosi około 7,9 miliona funtów.

Księżniczka Anna i jej małżonek, emerytowany oficer marynarki Timothy Laurence, mają łączny majątek zbliżony do 16 milionów funtów. Księżniczka Beatrice, kuzynka książąt Harry’ego i Williama, posiada podobno majątek o łącznej wartości około 797 000 funtów. Majątek jej męża Edoardo Mapelli Mozzi pozostaje utajniony, ale podobno liczy się go w milionach.

Po przejściu do ołtarza z Jackiem Brooksbankiem, wspólna wartość netto księżniczki Eugenie i jej męża została zgłoszona przez E! News i wynosi 3,7 miliona funtów. Zara i Mike Tindall, którzy nie otrzymują żadnego wsparcia finansowego, mają łączną wartość netto szacowaną na 30 milionów funtów. Legenda rugby Mike również zgarnął sporo pieniędzy za swoje występy w telewizji.

Sophie i książę Edward, którzy są często widywani na wydarzeniach publicznych, mają majątek netto w wysokości około 42 milionów funtów.
Przeczytaj także: Wiliam i Kate przerywają milczenie po tragedii w Sydney. „Jesteśmy zszokowani i zasmuceni”
Źródło: Mirror, PolishObserver.com

Tagi: