Przejdź do treści

Książę Harry wraca do Londynu i spotka się z Williamem. „Nie ma innego wyjścia”

06/04/2024 10:17 - AKTUALIZACJA 06/04/2024 10:17

Książę Harry wraca do Londynu i spotka się z Williamem. Książę Harry ma odwiedzić Wielką Brytanię na początku maja z okazji rocznicy Igrzysk Invictus, podczas napiętych stosunków między jego ojcem, królem Karolem, a bratem, księciem Williamem.

Książę Harry wraca do Londynu. Spotkanie z rodziną jest nieuniknione

Książę Harry może czuć, że „nie ma wyboru”, jak tylko spotkać się z księciem Williamem i szerszą rodziną królewską, kiedy odwiedzi Wielką Brytanię na początku przyszłego miesiąca w maju. Celebrując sprawę bliską jego sercu, książę Sussex ma wziąć udział w 10-leciu Invictus Games, które obejmuje specjalne nabożeństwo w katedrze św. Pawła.

Królewski autor uważa, że Harry „na pewno” weźmie udział w tym wydarzeniu, pomimo napięć między nim, Meghan Markle i rodziną. Tom Quinn powiedział The Mirror: „Jeśli zdecyduje się nie przyjść, będzie to wymagało pewnych wyjaśnień, ponieważ wszyscy założą, że to dlatego, że nie chce niezręczności związanej z koniecznością spotkania się z bratem lub wyboru, by go nie spotykać”.

Autor dodał: „Brak przyjazdu byłby gorszy niż znalezienie jakiegoś kompromisu, w którym Harry widziałby Williama przez 10 minut lub wymyśliłby jakiś powód, dla którego nie ma czasu na spotkanie z bratem i ojcem i musi szybko wrócić do Stanów, aby być ze swoimi dziećmi. Ale nikt nie da się nabrać na te wymówki”.

Książę Harry powróci do Wielkiej Brytanii, pomimo przegranej sprawy w Sądzie Najwyższym przeciwko Ministerstwu Spraw Wewnętrznych w związku z decyzją z 2020 r. o zmianie jego poziomu bezpieczeństwa osobistego podczas wizyty w Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo jeszcze, czy jego żona, 42-letnia Meghan Markle, odwiedzi Wielką Brytanię wraz z mężem. Meghan rzadko wracała do Wielkiej Brytanii, odkąd para wycofała się z królewskich obowiązków w 2020 roku, a jej ostatnia wizyta miała miejsce w 2022 roku, aby wziąć udział w pogrzebie królowej Elżbiety II.
Przeczytaj także: Wzruszający hołd księcia Williama dla jego żony Kate. Nagranie podbija internet
Źródło: Express.uk, PolishObserver.com

Tagi: