Przejdź do treści

Król Karol przerywa milczenie i po raz pierwszy opowiada o skutkach ubocznych jego leczenia

14/05/2024 18:49 - AKTUALIZACJA 16/05/2024 13:28
Król Karol opowiada publicznie o walce z rakiem

Król Karol opowiada publicznie o walce z rakiem. Na początku lutego świat dowiedział się z ust samego monarchy, że Karol III zmaga się z nowotworem. Ta wiadomość poruszyła serca całego świata, skupiając uwagę na losie brytyjskiego władcy. Teraz 75-letni monarcha opowiedział po raz pierwszy publicznie o swojej walce z nowotworem i skutkach ubocznych leczenia.

Król Karol ujawnił skutki uboczne leczenia raka

Brytyjskie media rzuciły nowe światło na sytuację zdrowotną króla Karola już kilka tygodni temu, ujawniając szczegóły dotyczące jego choroby. Według informacji, monarcha rzekomo zmaga się z rakiem trzustki. Redaktorzy dotarli do informatora, który opowiedział o osobistych trudnościach władcy oraz jego zaniepokojeniu związanym z sytuacją na dworze. Opowieść informatora ukazuje obraz króla, który z przygnębieniem obserwuje, jak sytuacja wymyka mu się spod kontroli, zwłaszcza od czasu śmierci matki. Dodatkowo, trwający konflikt w rodzinie oraz obowiązki związane z rządzeniem krajem stają się coraz bardziej przytłaczające dla 75-letniego monarchę.

Monarcha w zeszłym miesiącu otrzymał od lekarzy zgodę na powrót do obowiązków publicznych, ale nadal przebywa pod opieką medyczną. Podczas wizyty w Army Flying Museum w Middle Wallop w Hampshire brytyjski władca ujawnił jeden ze skutków ubocznych leczenia.
PILNE! Choroba Kate Middleton, ujawniono rodzaj nowotworu, na jaki cierpi księżna

Król Karol opowiada publicznie o walce z rakiem

Karol rozmawiał z weteranem armii brytyjskiej Aaronem Mapplebeckiem, który w zeszłym roku musiał przejść chemioterapię z powodu raka jąder. Mapplebeck zwierzył się, że stracił z tego powodu zmysł smaku. Okazało się, że królowi przydarzyło się to samo. To jeden z częstych efektów ubocznych chemioterapii.