Przejdź do treści

Choroba Kate Middleton, ujawniono rodzaj nowotworu, na jaki cierpi księżna

16/05/2024 13:21 - AKTUALIZACJA 19/05/2024 11:35
Ujawniono rodzaj nowotworu na jaki cierpi Kate Middleton

Ujawniono rodzaj nowotworu na jaki cierpi Kate Middleton. Odkąd księżna Walii ogłosiła, że ​​ma raka, pojawiły się spekulacje na temat możliwych przyczyn i leczenia tej choroby. O sprawie poinformowała cały kraj sama Kate, w chwytającym za serce video oświadczeniu. Tajemnicza operacja brzucha, którą przeszła w styczniu 2024, wyszła na jaw po ponad dwóch miesiącach. Księżna siedząca na ławce w białym swetrze w czarne paski mówiła do swoich poddanych przez dwie minuty.

„Mam raka” – powiedziała Kate Middleton, szokując wszystkich swoim oświadczeniem. „Wyjaśnienie wszystkiego George’owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnienie ich, że wszystko będzie dobrze, zajęło mi trochę czasu” kontynuowała. „Mam się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć” – zwierzyła się księżna.
Przeczytaj: Kate Middleton opublikowała pierwsze wideo od czasu diagnozy raka

Ujawniono rodzaj nowotworu na jaki cierpi Kate Middleton

William jest doskonałym źródłem pocieszenia i otuchy. Mamy nadzieję, że rozumiecie, że jako rodzina potrzebujemy teraz trochę czasu, przestrzeni i prywatności (…). Moja praca zawsze dawała mi głębokie poczucie radości i nie mogę się doczekać powrotu, kiedy tylko będę mogła, ale na razie muszę skupić się na pełnym powrocie do zdrowia” – podkreśliła Kate Middleton.
Przeczytaj koniecznie: Królowa Camilla spotkała się z rzekomą kochanką księcia Williama
Czytaj dalej pod zdjęciem

Odkąd Kate Middleton ogłosiła, że jest chora na nowotwór, pojawiło się kilka teorii, a najnowsza, ponownie podsunięta przez brytyjskie media, na które powołuje się dziennik Il Messaggero, dotyczy rodzaju nowotworu, na jaki cierpi księżna i przyszła królowa Wielkiej Brytanii. Mowa o guzie szyjki macicy wywołanym zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Powiązanie to wywołało dyskusję na temat znaczenia profilaktyki i wczesnego diagnozowania tej choroby, czemu można zapobiegać wykonując badania przesiewowe, takie jak badania cytologiczne i badania HPV.
>> Przeczytaj więcej informacji na temat Rodziny Królewskiej Czytaj dalej pod zdjęciem

Ujawniono rodzaj nowotworu na jaki cierpi Kate Middleton

Wirus HPV przenoszony jest głównie poprzez stosunek płciowy, chociaż nie jest konieczne odbycie pełnego stosunku płciowego, by się nim zarazić. Kate Middleton wspomniała o chemioterapii zapobiegawczej, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się raka. Protokół, który przestrzega również jej teść, król Karol III. Najnowsza wiadomość nie została jeszcze potwierdzona przez Pałac Buckingham, są to jedynie informacje z brytyjskiej prasy.