Przejdź do treści

Król Karol i książę William odwołali nagle swoje wszystkie spotkania! Co się dzieje?

23/05/2024 19:55 - AKTUALIZACJA 28/05/2024 12:07
Król Karol i książę William odwołali nagle wszystkie spotkania

Król Karol i książę William wprowadzili zmiany w swoich obowiązkach w związku z sytuacją polityczną w Wielkiej Brytanii. Obydwaj odwołali swoje wszystkie spotkania zaplanowane do końca tygodnia. Pałać Buckingham podał wczoraj, że rodzina królewska będzie odwoływać dalsze spotkania sukcesywnie.

Król Karol i książę William odwołali nagle wszystkie spotkania

Karol miał zaplanowane oficjalne wyjście na 23 maja oraz dwa kolejne na 24 maja. Wizyty zostaną prawdopodobnie przełożone na inne terminy. Także William miał w tym tygodniu zaplanowane spotkanie, które zostało nagle odwołane. Pałac Buckingham podał wczoraj (22 maja 2024), że rodzina królewska będzie odwoływać spotkania „które mogą odwracać uwagę lub rozpraszać od kampanii wyborczej”.
Przeczytaj koniecznie: Kate Middleton, przed nią kolejna operacja: „Najgorsze jeszcze nie nadeszło”

Te nieoczekiwane odwołania mają miejsce w momencie, gdy monarcha niedawno powrócił do publicznych obowiązków. Kate Middleton nadal ogranicza publiczne wyjścia z powodu złego stanu zdrowia.
Przeczytaj: Choroba Kate Middleton, ujawniono rodzaj nowotworu, na jaki cierpi księżna

Chociaż członkowie rodziny królewskiej nie angażują się w politykę, to zmieniają swoje harmonogramy w czasie wyborów. Dostosowywanie ich podczas kampanii wyborczych jest standardową praktyką. Korona stara się zapewnić, aby uwaga publiczna pozostała skupiona na wyborach i kluczowych kwestiach, które się z nimi wiążą. Czytaj dalej pod zdjęciem

Król Karol i książę William odwołali nagle wszystkie spotkania

Rodzina królewska będzie odraczać swoje obowiązki

Chociaż nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądać najbliższe sześć tygodni dla króla Karol i Williama, rzecznik Pałacu Buckingham oświadczył, że rodzina królewska będzie odraczać swoje obowiązki, które mogłyby być postrzegane jako konflikt w czasie wyborów. „Ich Królewskie Mości szczerze przepraszają wszystkich, których to może dotknąć” – powiedział rzecznik.
>> Przeczytaj więcej informacji na temat Rodziny Królewskiej

Wydarzenia upamiętniające 80. rocznicę lądowania w Normandii, w tym pierwsza zagraniczna podróż króla Karola od czasu ogłoszenia jego choroby w lutym 2024, mają odbyć się zgodnie z planem. Jeżeli chodzi o inne wystąpienia, będą oceniane sukcesywnie.