Przejdź do treści

4 niepodważalne oznaki, że Twój związek się kończy

27/07/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
koniec związku

4 niepodważalnych oznak zbliżającego się końca związku. Wzloty i upadki są tym, co charakteryzuje związek. Są jednak chwile, kiedy upadki są liczne i powoli pojawiają się oczywiste ,,objawy”, które sugerują koniec romansu. W takim przypadku ważne jest, aby je rozpoznać i zrozumieć, jak postępować, jak się zachowywać i czy chcesz spróbować uratować to, co można uratować. Oto 5 oznaki, które wskazują na rychły koniec związku.
Czytaj także: ,,Wybaczyć zdradę?” Oto 5 rzeczy, które zdarzają się podczas próby ratowania związku

4 oznaki, które ostrzegają, że koniec związku jest bardzo bliski

Posłuchaj swojego instynktu

Instynkt, zwłaszcza kobiecy, nigdy się nie myli. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to naprawdę tak jest. Tak bardzo jak instynkt i świadomość mogą czasami sprawić, że doświadczamy pewnych sytuacji źle, ważne jest również, aby nigdy nie odkładać ich na bok. Jest tak oczywiście, jeśli nie chcemy skończyć z sercem w tysiącu kawałków.

Zanikająca intymność

Intymne połączenie w związku jest bardzo ważne i jest podstawowym filarem wraz z fizycznym w związku. W momencie, gdy fizyczne pożądanie zaczyna się zmniejszać, uwaga nie jest taka sama jak wcześniej, może to być konkretny znak końca związku. Aby utrzymać więź emocjonalną, intymność jest święta, a jej brak może wskazywać na brak pasji i zainteresowania drugą osobą.

Brak wzajemnego wsparcia i uwagi

Związek, który definiujemy jako zdrowy, opiera się na wzajemnym wsparciu w czasach radości i trudności. Jeśli twój partner jest teraz apatyczny, w odniesieniu do twoich decyzji nigdy się nie wyraża, a na prośbę o nowe doświadczenia wydaje się obojętny, to więź emocjonalna powoli zanika. Jeśli jeszcze jakiś czas temu zrobiłby dla ciebie wszystko, a teraz wydaje się wręcz zirytowany twoimi żądaniami uwagi, oznacza to, że wasz związek nie ma już racji bytu.

Konflikt i brak kompromisu

Jeśli twój związek stał się niczym innym jak niekończącym się konfliktem, a rozwiązanie wydaje się nie istnieć, może to być oznaką wewnętrznych problemów w związku. Jeśli z drugiej strony nie ma chęci do angażowania się w poszukiwanie kompromisów, to nadmierna ilość konfliktów może prowadzić do bardziej niż toksycznego środowiska.

Co zrobić, gdy związek się kończy?

Przede wszystkim pomocne może być zaakceptowanie własnych emocji i poradzenie sobie z nimi. Trudno jest zmierzyć się z taką rzeczywistością, która nieuchronnie oznacza koniec związku, a jeszcze trudniej jest ją zaakceptować. W momencie zaakceptowania swoich emocji warto poświęcić czas na refleksję, zastanowić się nad rozwiązaniem i dotrzeć do sedna problemów lub podjąć drastyczną decyzję, w każdym razie dobrze byłoby odbyć szczerą rozmowę z partnerem.

Źródło: alphawoman.it, PolishObserver.com