Przejdź do treści

Wiadomo, kiedy Kate Middleton powróci do obowiązków publicznych. Pałac Kensington wydał oświadczenie

21/05/2024 14:49 - AKTUALIZACJA 21/05/2024 14:49
Kiedy Kate Middleton powróci do obowiązków publicznych

Kiedy Kate Middleton powróci do obowiązków publicznych. Pałac Kensington wydał oświadczenie, w którym poinformował, kiedy można spodziewać się powrotu księżnej Walii do obowiązków publicznych. Okazuje się, że zależeć to będzie od jednego warunku.

20 maja 2024 zaprezentowano raport fundacji „Early Years”, którą w zeszłym roku założyła księżna Kate. Żona księcia Williama była „siłą napędową” grupy zadaniowej przygotowującej raport – podaje Mirror. Raport fundacji księżnej wzywa firmy do wspierania rodzin z małymi dziećmi, na przykład poprzez bardziej elastyczne godziny pracy lub pomoc w opiece nad dziećmi. „Early Years” szacuje, że inwestycje takie mogą przynieść ​​Wielkiej Brytanii korzyści gospodarcze o wartości 45,5 miliarda funtów, czyli 227 mld zł rocznie. Czytaj dalej pod zdjęciem

Kiedy Kate Middleton powróci do obowiązków publicznych. Pałac Kensington wydał oświadczenie

W związku z pojawieniem się raportu fundacji, której przewodniczy chora na nowotwór księżna, pojawiły się pytania o jej do królewskich obowiązków. Pałac Kensington wydał nowe oświadczenie.

Kiedy Kate Middleton powróci do obowiązków publicznych?

Okazało się, że Kate była na bieżąco informowana o całym procesie i rozwoju prac grupy zadaniowej, a także zapoznała się z raportem. Rzecznik Pałacu Kensington powiedział, że tej wiadomości nie należy postrzegać jako powrót do pracy 42-letniej Kate, zważywszy na to, że księżna w styczniu przeszła poważną operację jamy brzusznej, podczas której wykryto, że cierpi na nowotwór. Od lutego żona Williama przechodzi „chemioterapię zapobiegawczą”. Ostatnio media brytyjskie ujawniły na jaki rodzaj raka cierpi księżna.

Rzecznik królewski wyjaśnił, kiedy Kate wróci do obowiązków publicznych – a to zależy od tego czy zostanie spełniony jeden warunek. Rzecznik oświadczył, że „nie należy oczekiwać powrotu księżnej do pracy, dopóki nie otrzyma zielonego światła od lekarzy prowadzących”.