Przejdź do treści

Włochy ostrzegają Brytyjczyków, aby przestali używać określenia „prosecco” w odniesieniu do każdego wina musującego

29/12/2023 11:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:03
kampania informacyjna na temat nazwy prosecco

Wielka Brytania – kampania informacyjna na temat nazwy “prosecco”. Włoskie konsorcjum producentów wina Prosecco, podjęło starania w celu uświadomienia brytyjskim konsumentom, aby unikać używania nazwy „prosecco” w odniesieniu do wszelkich win musujących. Plakaty ostrzegając, że zgodnie z przepisami UE jedynie wina wyprodukowane w regionach włoskich, Veneto lub Friuli-Venezia Giulia, posiadające etykietę z oznaczeniem geograficznym (DOC), mogą legalnie nosić nazwę „prosecco”.
przeczytaj też: Włoskie świąteczne tradycje kulinarne – co najchętniej jedzą Włosi?

Londyńska kampania informacyjna na temat  zastrzeżonej nazwy “prosecco”

Włoskie konsorcjum Prosecco DOC prowadzi kampanię informacyjną w londyńskim metrze. Jak podaje The Independent, na plakatach widnieje wyraźne stwierdzenie: „To nie jest prosecco. Nie nazywaj go prosecco, jeśli jest to zwykłe wino musujące”. Plakaty wiszą w ponad 80 lokalizacjach w całym Londynie od 18 grudnia i szacuje się, że zobaczy je nawet 15 milionów osób.
Czytaj także: Ostrzeżenie przed popularną aplikacją zakupową. Korzysta z niej 1/3 Polaków

Czytaj dalej pod zdjęciem

kampania informacyjna na temat nazwy prosecco

Duży popyt na prosecco w okresie noworocznym

Stefano Zanette, prezes konsorcjum Tutela Prosecco DOC, podkreślił, że kampania ma na celu informowanie konsumentów o istniejącej różnicy między prosecco a ogólnym winem musującym. Tradycją konsorcjum jest organizowanie takich kampanii pod koniec każdego roku  gdy popyt na wino wzrasta. Tegoroczna kampania informacyjna pojawiła się w kontekście spadku o 9 procent eksportu prosecco z Włoch do Wielkiej Brytanii w 2021 r. z powodu biurokracji związanej z brexitem. Mimo wszystko Włochy nadal pozostają jednym z głównych dostawców tego trunku na brytyjski rynek. 
źródło: theindependent.co.uk, PolskiObserwator.de

Tagi: