Przejdź do treści

Jakie lody jeść na diecie? Odpowiedź może cię zaskoczyć!

21/06/2024 09:00

Jakie lody jeść na diecie? To pytanie wraca jak bumerang do osób, które w upalne dni wybierają ten zimny deser. Możliwości jest wiele, ale nie każda to dobra opcja dla tych, którzy są na diecie odchudzającej. Zatem które lody wybrać?

Czy lody są kaloryczne?

Lody powstają z połączenia mleka, śmietany, cukru, jaj i różnych dodatków smakowych. Otrzymaną masę napowietrza się, co nadaje jej puszystość i delikatność. Jednak ich lekka konsystencja nie zawsze idzie w parze z niską kalorycznością. Na przykład lody śmietankowe mają ok. 280 kcal w 100 gramach, co oznacza, że jedna gałka dostarcza ok. 130 kcal. Będąc na diecie odchudzającej i decydując się na ten słodki deser, należy uważać na dodatki, takie jak polewy, sosy, posypki czy bita śmietana. Mogą one sprawić, że lody staną się prawdziwą bombą kaloryczną.
Czytaj także: Japoński trik śniadaniowy: Oto jak udaje im się zachować szczupłą i zdrową sylwetkę

Jakie lody jeść na diecie?

Będąc na deficycie kalorycznym trzeba zwracać szczególną uwagę na wartość energetyczną spożywanych produktów. W przypadku lodów najlepszym wyborem są sorbety. Powstają one na bazie owoców, które cechuje niewielka kaloryczność. Ten rodzaj lodów dostarcza ok. 140-150 kcal na 100 g. Innym dobrym wyborem są lody jogurtowe. Dostarczają ok. 200 kcal w 100 g. Wszystko to dzięki jogurtowi, który jest mniej kaloryczny niż śmietana. Osoby na diecie odchudzającej powinny wybierać także lody mleczno – owocowe. Choć są one produkowane na bazie śmietany i mleka, to dzięki dodatkowi owoców dostarczają mniej kalorii niż np. wspomniane lody śmietankowe. Wartość energetyczna tego rodzaju lodów to ok. 150 kcal w 100 g.
Czytaj także: TOP 5 najpopularniejszych potraw w USA
Źródło: wylecz.to

Tagi: