Przejdź do treści

Genialny trik na przechowywanie bananów. Zachowują świeżość „nawet do 6 miesięcy”

26/03/2024 16:00 - AKTUALIZACJA 27/03/2024 12:27
jak przedłużyć świeżość bananów?

Niewiele jest owoców, które mają tyle wartości odżywczych, co banan – a regularne spożywanie ich może poprawić nastrój i wpłynąć pozytywnie na zdrowie serca. Jedynym minusem tego egzotycznego owocu jest jego trwałość. Wystarczą zaledwie dwa lub trzy dni, aby skórka banana zaczęła czernieć, a sam on tracił smak. Istnieje jednak pewien genialny trik, który pozwoli owocom zachować świeżość na o wiele dłużej.

Jak przedłużyć świeżość bananów?

Twórcy treści Daily Basis Hacks wyjaśnili na Youtube, że istnieje kilka sposobów przechowywania bananów, które utrzymują ich świeżość na dłużej, a jeden z nich twierdzi, że jest nawet w stanie utrzymać je w stanie jadalnym przez sześć miesięcy – donosi The Express.
Przeczytaj: 7 produktów, których nigdy nie należy spożywać po upływie terminu ważności

Pamiętaj, że zielony banan nie jest jeszcze całkiem dojrzały, żółty banan jest idealnie dojrzały, a brązowy banan jest już przejrzały. Eksperci twierdzą, że jeśli oddzielisz banany od kiści, w której je kupiłeś, możesz zachować ich świeżość przez tydzień. Musisz jednak przykryć je folią spożywczą, upewniając się, że nie dostanie się do niej powietrze, a następnie włożyć do lodówki.

Według Daily Basis Hacks, aby zachować świeżość bananów przez aż sześć miesięcy, należy całkowicie je obrać, a następnie pokroić kremową wewnętrzną część owocu po przekątnej. Potem wystarczy włożyć pokrojone owoce do torebki strunowej, a następnie umieścić je w zamrażarce, gdzie pozostaną świeże przez sześć miesięcy.

Samo zdrowie

Banany zawierają imponującą ilość potasu i – według BBC Good Food – są ulubionym owocem Brytyjczyków: „Każdy z nas zjada średnio 10 kg bananów rocznie (około 100 bananów)„.
Czytaj także: Wystarczy jedna kostka przed snem, a obudzisz się pełen energii. Według ekspertów działa lepiej niż tabletki nasenne

Owoce te pomagają czuć się sytym bez wzdęć i wspierają zdrowe jelita, jednocześnie obniżając poziom cholesterolu. Mogą również poprawić zdrowie psychiczne, ponieważ „zawierają tryptofan, aminokwas, który organizm przekształca w serotoninę, substancję chemiczną poprawiającą samopoczucie”. Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: