Przejdź do treści

Wystarczy jedna kostka przed snem, a obudzisz się pełen energii. Według ekspertów działa lepiej niż tabletki nasenne

25/03/2024 16:00 - AKTUALIZACJA 25/03/2024 20:41
jedzenie czekolady przed snem

Prawdopodobnie słyszałeś, że jedzenie przed snem może zaszkodzić jakości snu – ale według jednego z ekspertów nie jest to do końca prawdą. Wręcz przeciwnie: mała przekąska przed położeniem się do łóżka może przynieść odwrotne skutki! Polecany przez eksperta produkt dla wielu będzie zaskoczeniem, jednak według niego nic nie wywołuje takiej senności i nie wprowadza w wymarzony stan zrelaksowania!

Jedzenie czekolady przed snem

Eksperci z Bed Kingdom ujawnili idealną przekąskę, dzięki której jakość naszego snu wespnie się na wyżyny! To dobra wiadomość szczególności dla tych, którzy kochają słodycze. Jedzenie czekolady przed pójściem spać może być dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby pomóc Ci się zrelaksować – donosi The Express.

Eksperci twierdzą, że czekolada zawiera „idealne składniki odżywcze”, które pomagają w dobrym nocnym odpoczynku. Wyjaśniają: „Jedzenie ciemnej czekolady z umiarem co najmniej godzinę przed snem może skutkować bardziej produktywnym snem”.

Składniki odżywcze i korzyści płynące z ciemnej czekolady obejmują produkcję serotoniny, substancji chemicznej, która pomaga się zrelaksować. Zjedzenie gorzkiej czekolady przed snem może zatem pomóc obniżyć poziom stresu. Aby zmaksymalizować korzyści dla snu wynikające z jedzenia ciemnej czekolady, przekąska powinna być połączona z pożywieniem poprawiającym sen, takim jak banany i migdały. Podobne zadanie spełnić może także masło orzechowe. „Spożywanie masła orzechowego jako części późnej, zdrowej przekąski może poprawić jakość snu, a także ustabilizować poziom cukru we krwi i wspomóc wzrost mięśni” – wskazał ekspert.
Czytaj także: Czy picie wody z cytryną ma korzyści dla zdrowia? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Słone wyjście

Jeśli nie przepadasz za słodyczami i masz ochotę na słoną przekąskę przed snem, możesz sięgnąć po ser strunowy. Jest on wypełniony białkami, które pomogą zaspokoić głód przez całą noc. Ser jest również lekkostrawny, więc nie spowoduje żadnych problemów trawiennych przez całą noc, a jednocześnie zawiera tryptofan, który po raz kolejny pomoże ci osiągnąć lepszą jakość snu. Źródło: Mirror.co.uk, PolishObserver.com

Tagi: