Przejdź do treści

Czy picie wody z cytryną ma korzyści dla zdrowia? Ekspert rozwiewa wątpliwości

22/03/2024 17:44 - AKTUALIZACJA 22/03/2024 17:44

Poranne picie wody z cytryną. Przekonania na temat jedzenia są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jak wiadomo, wiele z nich po czasie okazuje się błędne. Teraz eksperci postanowili zająć się tematem picia wody i cytryny rano. Giorgio Calabrese, znany dietetyk medyczny w rozmowie z Repubbliką rozwiał wszelkie wątpliwości.

Poranne picie wody z cytryną

Mówiąc o piciu wody z cytryną rano i idących za tym korzyściach zdrowotnych, Giorgio Calabrese rozpoczął swoje wystąpienie od tego, by z pewnością nie wypowiadać się negatywnie na temat tej hipotezy. Następnie szczegółowo opisał i wyjaśnił krok po kroku, czy ta decyzja jest naprawdę kluczowa dla lepszego samopoczucia.

Koncentrując się następnie na korzyściach picia wody z cytryną o poranku, Giorgio Calabrese powiedział: „Picie wody z cytryną może być dla ciebie dobre, ale musimy powiedzieć to sobie jasno: Zbyt wiele osób, które w zasadzie nie są klinicystami ani lekarzami, wpadło na pomysł picia wody z cytryną. Piją to, myśląc, że dzięki temu są szczuplejsi, ich wątroba odtruwa się – Ale tak nie jest ”.

„Bez wątpienia cytryna jest dla ciebie bardzo dobra , zawiera witaminę C i kwas cytrynowy. Jednak jeśli cierpisz na zapalenie żołądka to nie będzie dobra opcja dla ciebie. Następnie należy zwrócić uwagę na jamę ustną, na szkliwo, które może ulegać uszkodzeniu. Jeśli chcesz napić się wody i cytryny, możesz to zrobić, ale nie jest to cudowne rozwiązanie”.

„Możesz od czasu do czasu napić się wody z cytryną, zwłaszcza jeśli zjadłaś obfity obiad. Ale jeśli jadłeś normalny obiad, jeśli dobrze trawiłeś, jeśli dobrze spałeś, nie potrzebujesz rano wody z cytryną. Twierdzenie, że działa cuda, nie jest do końca prawdą – podsumował dietetyk.
Źródło: La Repubblica.it, PolishObserver.com

Tagi: