Przejdź do treści

Niezawodny sposób na oszczędzanie pieniędzy: „Rób to zawsze, kiedy wkładasz ubrania do pralki”

15/05/2024 07:00
Genialna sztuczka na pranie ubrań

Genialna sztuczka na pranie ubrań

Nie tylko to w jakiej temperaturze pierzesz swoje ubrania, ale także to, ile ubrań wkładasz do pralki ma wpływ na zużycie energii. Jeśli chcesz upewnić się, że nie przeładowałeś lub czy nie włożyłeś do niej zbyt małej ilości ubrań skorzystaj ze sztuczki z dłonią. Sposób ten znany jako “palm trick” jest niesamowicie prostą metodą, która gwarantuje dużą oszczędność energii. 

Czyste pranie i małe zużycie energii

Chcesz zaoszczędzić na zużyciu prądu i wody, ale nie wiesz od czego zacząć? Korzystając z pralki o niskim zużyciu energii, zauważysz duży spadek rachunków za prąd i wodę. Najbardziej energooszczędne pralki, zmywarki, suszarki, telewizory należą do energetycznej klasy A. 
Przeczytaj: „Magiczna godzina” na pranie ubrań. Koszty energii są wtedy najniższe

Każda pralka klasy A jest wyposażona w najnowsze innowacje i technologie, które pomagają zmniejszyć zużycie energii, zapewniając optymalny cykl prania. Są energooszczędne i wodooszczędne, a oprócz tego mają zazwyczaj dużą pojemność wsadu, więc mogą zmieścić dużą ilość brudnych ubrań w jednym cyklu prania. Istnieje jednak tzw. sztuczka z dłonią, która pomaga zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na rachunkach.

“Palm trick” – genialna sztuczka na pranie ubrań

Chris Jindra, starszy menedżer marki w Proctor & Gamble, cytowany przez dziennik “Edinburgh Live” wyjaśnił: „Prawidłowe załadowanie pralki może dać znacznie lepsze rezultaty prania, nie wspominając już o tym, że pomoże ci zmniejszyć ilość zużytej energii„. 

“Nie każdy o tym wie, ale istnieje bardzo prosta metoda, która pomaga nam nie przeciążać pralki i tym samym oszczędzać na rachunkach” – wyjaśnił Evan Brody, dyrektor ds. marketingu w firmie Tide.“To banalnie prosta sztuczka z dłonią,  którą możesz wypróbować za każdym razem, aby sprawdzić, czy twoja pralka nie jest przeładowana. Po prostu włóż rękę do bębna” – tłumaczy Brody.
Sprawdź: Ekspert zdradza najgorsze błędy podczas robienia prania. Mogą cię słono kosztować

Jeśli twoja ręka mieści się między ubraniami a ścianą bębna, masz idealną wielkość ładunku. Jeśli nie, najlepiej coś wyjąć. Jeśli okaże się, że masz tam jeszcze więcej miejsca, możesz dodać więcej ubrań, aby zaoszczędzić więcej wody” – wyjaśnił ekspert. 

Źródło: edinburghlive.co.uk, polishobserver.com