Przejdź do treści

„Magiczna godzina” na pranie ubrań. Koszty energii są wtedy najniższe

19/03/2024 09:00 - AKTUALIZACJA 19/03/2024 09:00

„Magiczna godzina” na pranie ubrań. Czy jesteś jedną z tych osób, które wrzucają pranie, gdy mają wolną chwilę? Podczas gdy prowadzimy intensywne życie, może być trudno zaplanować z wyprzedzeniem, kiedy robimy pranie, ale jeśli tego nie robisz, tracisz. Okazuje się, że istnieje „magiczna godzina”, jeśli chodzi o robienie prania, która jest najtańszym czasem na korzystanie z pralki.

„Magiczna godzina” na pranie ubrań

Pralki są niezbędnymi urządzeniami, ale Energy Saving Trust wymienił je, obok zmywarki i suszarki bębnowej, jako najbardziej energochłonne urządzenia w domu, co oznacza, że rachunki mogą szybko wzrosnąć, jeśli nie będziesz ostrożny.

Według nich, urządzenia te odpowiadają za aż 14% domowych rachunków za energię. Są jednak rzeczy, które można zrobić, aby obniżyć te rachunki, i nie chodzi nam tylko o pranie ubrań w niższej temperaturze. Wybór prania ubrań o określonej porze dnia również może pomóc obniżyć rachunki za energię.

Według ekspertów z Dr Beckmann, większość Brytyjczyków pierze swoje ubrania o najdroższej porze dnia. Twierdzą oni, że aż 85% Brytyjczyków robi pranie, gdy rachunki za energię są najwyższe – między 8 rano a 10 wieczorem.

Tymczasem jeden na 10 Brytyjczyków pierze między 16:00 a 19:00, czyli w godzinach największego zapotrzebowania na energię. Kiedy więc jest ta magiczna godzina, jeśli chodzi o oszczędzanie energii? Według ekspertów, ci, którzy chcą obniżyć koszty, powinni prać ubrania między 22:00 a 8:00 rano.

Eksperci nie zalecają jednak włączania urządzenia przed samym pójściem spać ze względów bezpieczeństwa, dlatego „magiczna godzina”, która jest najbardziej praktyczna, przypada między 7:00 a 8:00 rano.
>>> 4 rzeczy, które musisz robić z pralką by była zawsze czysta i pachnąca

Tylo 15% osób korzysta z „magicznej godziny”

Eksperci stwierdzili, że tylko 15% Brytyjczyków korzysta obecnie z „magicznej godziny”, kiedy koszty energii są najniższe. Dostawcy energii często podnoszą ceny w godzinach szczytu, kiedy większość ludzi zużywa energię, donosi The Mirror.

Rzeczniczka Dr. Beckmann, Chloe Baker, powiedziała: „W sytuacji, gdy gospodarstwa domowe zmagają się z kryzysem kosztów utrzymania, prosta zmiana, taka jak przejście na magiczną godzinę, może mieć realny wpływ na wysokość rachunków za energię. Podkreśliliśmy tę godzinę jako 7:00-8:00, ponieważ nigdy nie zalecamy włączania pralki przed pójściem spać, ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo. Ta „magiczna godzina” zapewnia wystarczająco dużo czasu na napełnienie i opróżnienie pralki przed wyjściem do pracy lub szkoły”.
Źródło: Manchester Evening News, PolishObserver.com