Przejdź do treści

5 galopujących koni w centrum Londynu wywołało totalny chaos. Co najmniej 4 osoby zostały ranne. Stan dwóch koni jest ciężki [VIDEO]

25/04/2024 10:56 - AKTUALIZACJA 26/04/2024 18:02
Galopujące konie w centrum Londynu

Galopujące konie w centrum Londynu. Do niecodziennego zdarzenia doszło 24 kwietnia. 5 koni z ceremonialnego regimentu brytyjskiej armii biegała w amoku po ulicach centrum stolicy. Co najmniej 4 osoby zostały ranne. Dwa konie są w ciężkim stanie.

Galopujące konie w centrum Londynu

Jak podają brytyjskie media, zwierzęta wystraszyły się hałasu spowodowanego pracami budowlanymi nieopodal miejsca ćwiczeń odbywających się na Horse Guards Parade, placu defilad znajdującym się nieopodal Pałacu Buckingham. Akcja łapania koni trwała ponad 2 godziny. Poinformowano, że dwa konie są w ciężkim stanie. Jedno ze zwierząt zderzyło się z taksówką, drugie z autobusem turystycznym.

„Stan dwóch koni niestety jest stosunkowo poważny i oczywiście będziemy go monitorować” powiedział minister obrony James Cartlidge w rozmowie ze Sky News.

W wyniku niecodziennego zdarzenia zostały ranne co najmniej cztery osoby, w tym trzech żołnierzy. Z powodu incydentu zamknięta została droga Buckingham Palace Road w Wiktorii oraz dworzec autobusowy w Victorii.

Konie zostały schwytane na terenie City lub Docklands, około 7 km na wschód od miejsca ucieczki.
Przeczytaj też: Atak nożem w szkole w Walii
źródło: Metro, PAP, PolishObserver.com / Foto: X