Przejdź do treści

Atak nożem w szkole w Walii

25/04/2024 11:33 - AKTUALIZACJA 25/04/2024 11:35
Atak nożem w szkole w Walii

Atak nożem w szkole w Walii. Do dramatycznego zdarzenia doszło w szkole w zachodniej Walii. W wyniku ataku nożowego, który miał miejsce 24 kwietnia około godziny 11.15  ranne zostały 3 osoby. Dzięki szybkiej reakcji jednego z nauczycieli udało się zapobiec większej tragedii. 

Atak nożem w szkole w Walii

Do tragicznego zdarzenia doszło w szkole Amman Valley w Carmarthenshire w Walii.  Asystentka dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz wychowawca klasy zostali dźgnięci nożem przez uczennicę 9 klasy, która wpadła w szał. Ranny został także jeden uczeń. 
W trakcie całego zamieszania inny nauczyciel Darrell Campbell zdołał rozbroić dziewczynę, wyrywając jej nóż z ręki. Trzymał ją w uścisku do czasu przybycia służb ratunkowych. Podczas obezwładniania nastolatka nie odniosła żadnych obrażeń. Czytaj dalej pod materiałem video

Trzy osoby ranne podczas zdarzenia zostały przewiezione do szpitala 

Według współpracowników, nauczycielka języka walijskiego Fiona Elias oraz Liz Hopkin, która pracuje z uczniami ze specjalnymi potrzebami, „ mają szczęście, że żyją”.
Jak podał Daily Mail, według wstępnych doniesień obrażenia trzech ofiar nie zagrażają ich życiu. „Nauczycielka będąca celem ataku ma szczęście, że żyje. Została dźgnięta nożem w szyję, było to niezwykle poważne, ale powiedziano nam, że wyzdrowieje. Drugi nauczyciel również został dźgnięty nożem, a uczeń, który próbował interweniować, także odniósł lekkie obrażenia”.
Przeczytaj też: 5 galopujących koni w centrum Londynu wywołało totalny chaos. Co najmniej 4 osoby zostały ranne. Stan dwóch koni jest ciężki [VIDEO]
źródło: gbnews.com, PolishObservere.com

Tagi: