Przejdź do treści

Koszty pogrzebu dzieci w UK pokrywa państwo. Oto jak działa The Child Funeral Fund

06/03/2024 17:14 - AKTUALIZACJA 06/03/2024 17:14
fundusz pogrzebowy dla dzieci w UK

Śmierć bliskiej osoby zawsze stanowi trudny moment w życiu każdego z nas. Jednak gdy umiera dziecko, trudno znaleźć słowa, które mogłyby złagodzić tę stratę. W obliczu takiej tragedii, przed rodziną stają również finansowe wyzwania. W dzisiejszych trudnych czasach, gdy koszty pogrzebu mogą być przytłaczające, istnieje pewna forma wsparcia, która może pomóc ulżyć w najtrudniejszym momencie. Fundusz pogrzebowy dla dzieci w UK zapewnia jednorazową wypłatę ryczałtową na pokrycie kosztów pogrzebu po śmierci dziecka poniżej 18 roku życia lub martwo urodzonego po 24 tygodniu ciąży.
Czytaj także: Oto ile wynosi zasiłek pogrzebowy w UK i jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać

Fundusz pogrzebowy dla dzieci w UK

Fundusz pogrzebowy dla dzieci jest dostępny niezależnie od dochodu wnioskodawcy, ale zależy od pewnych kryteriów.

Możesz uzyskać pomoc w pokryciu kosztów pogrzebu, jeśli spełniasz następujące kryteria:

  • dziecko nie ukończyło 18. roku życia w chwili śmierci
  • dziecko urodziło się martwe po 24. tygodniu ciąży
  • pochówek lub kremacja mają miejsce w dowolnym miejscu w Zjednoczonym Królestwie lub Republice Irlandii po nabożeństwie lub ceremonii w Irlandii Północnej
  • roszczenie zostało zgłoszone w ciągu 6 miesięcy od daty pogrzebu
  • wziąłeś na siebie odpowiedzialność za koszty pogrzebu.

Na jaką pomoc można liczyć?

Fundusz pogrzebowy dla dzieci to jednorazowa płatność ryczałtowa w wysokości 3 056,00 GBP, która może zostać wypłacona bezpośrednio dyrektorowi zakładu pogrzebowego, Tobie, lub podzielona między obie strony.

To, ile zarabiasz lub ile masz oszczędności, nie wpłynie na to, co otrzymasz. Aby złożyć wniosek, nie trzeba otrzymywać świadczeń.

Wpływ na uprawnienia do innych programów lub świadczeń

Prawo do zasiłku pogrzebowego dla dziecka nie przysługuje osobom, które otrzymały już wypłatę z innych rządowych pomocy dla osób pogrążonych w żałobie. Obejmuje to wszelkie fundusze Northern Ireland Health and Social Care Trusts, takie jak kremacja zorganizowana przez fundusz.

Fundusz pogrzebowy dla dzieci nie podlega opodatkowaniu i nie zostanie uwzględniony jako dochód do celów ulgi podatkowej.

Jak złożyć wniosek?

Zadzwoń na infolinię Bereavement Service. Złożenie wniosku nie powinno zająć więcej niż 10 minut.

Jeśli posługujesz się językiem migowym, możesz skorzystać z usługi przekazu wideo, aby ubiegać się o zasiłek pogrzebowy dla dziecka za pomocą brytyjskiego języka migowego (BSL) lub irlandzkiego języka migowego (ISL).
Czytaj także: Pomoc finansowa w UK dla osób pogrążonych w żałobie. Oto jak się o nią ubiegać

Jeśli zmarły miał więcej niż 18 lat i masz niskie dochody, możesz uzyskać pomoc w pokryciu kosztów pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego z funduszu socjalnego. Źródło: nidirect.gov.uk, PolishObserver.com

Tagi: