Przejdź do treści

Emerytka kilkakrotnie wygrała na loterii. Zamiast wypłaty nagrody wszczęto śledztwo

11/04/2024 22:59 - AKTUALIZACJA 11/04/2024 22:59

Emerytka kilkakrotnie wygrała na loterii. Brytyjska emerytka miała najwyraźniej zbyt dużo szczęścia jak na gust operatora loterii Allwyn. 69-latka już kilkakrotnie wygrała na loterii. Kiedy kobieta chciała odebrać swoją ostatnią nagrodę w wysokości 800 funtów brytyjskich (około 935 euro), operator wszczął śledztwo w sprawie.

Emerytka kilkakrotnie wygrała na loterii. Firma loteryjna wprowadza kontrole

1 lutego nowa firma, Allwyn, przejęła licencję na krajową loterię w Wielkiej Brytanii. Dla 69-letniej emerytki z Londynu oznaczało to oczywiście dużą szansę. Jak poinformowała kobieta, wydawała ona średnio około 60 funtów (około 70 euro) tygodniowo na kupony loteryjne. Odpowiada to ponad 3300 euro rocznie. Do tej pory emerytka wygrała równowartość 27 600 euro. Początkowo nie było jasne, w jakim okresie i za jaką stawkę. Ostatnim razem, gdy wygrała 935 euro z kuponem, który kosztował tylko około jednego euro, pieniądze do tej pory nie zostały jej wypłacone, o czym donosi między innymi The Mirror.

Zamiast tego były policjant przybył do jej domu w imieniu operatora loterii i wszczął dochodzenie. Emerytka musiała udowodnić swoją tożsamość i została przesłuchana w sprawie poprzednich wygranych. „Bardzo mnie to zestresowało i jestem zła. Zostałam potraktowana jak jakiś przestępca – to było zastraszające, że ktoś przyszedł do mojego domu” – powiedziała 69-latka brytyjskiej gazecie The Sun. Sam śledczy uzasadnił kontrolę częstotliwością, z jaką kobieta wygrywała na loterii w przeszłości.
>>> Mieszkanka Wielkiej Brytanii trafiła „szóstkę” w Lotto. Wygrała 182 miliony, ale mimo to nie dostała pieniędzy

„Nigdy więcej nie kupię losów na loterię”

Według The Sun, brytyjska poczta postanowiła niedawno zaprzestać wypłacania wygranych z krajowej loterii w wysokości od 500,01 do 50 000 funtów. Rzeczniczka Allwyn potwierdziła, że wprowadzono nowy proces składania wniosków. Kontrola bezpieczeństwa jest teraz „ważną częścią procesu walidacji zwycięskiego kuponu”, powiedziała rzeczniczka The Sun. Wyniki dochodzenia w sprawie 69-latka nie zostały początkowo podane do wiadomości publicznej. „Nigdy więcej nie kupię losów na loterię” – powiedziała niedawno emerytka w związku z trudnościami, jakie miała w dostępie do swoich wygranych. Allwyn zapowiedziała, że skontaktuje się ze zwycięzcą loterii.

Szanse na wygraną na loterii są niewielkie. Na przykład w grze 6 z 49 prawdopodobieństwo wygranej dla sześciu poprawnych liczb plus super liczby wynosi jeden na około 140 milionów. Dla porównania, prawdopodobieństwo uderzenia pioruna jest wyższe i wynosi około jeden do sześciu milionów. Według naukowców ludzie nie są jednak szczególnie dobrzy w intuicyjnej ocenie prawdopodobieństwa.
Przeczytaj także: Para Brytyjczyków wygrała milion na loterii. Kobieta uciekła z całymi pieniędzmi
Źródło: News.com.au, PolskiObserwator.de

Tagi: