Przejdź do treści

Kara za niezdolność do wychowywania dzieci. Nowa opłata w restauracji

31/10/2023 17:30 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Dodatkowa opłata dla dorosłych

Dodatkowa opłata dla dorosłych. W restauracji Toccoa Riverside w stanie Georgia, USA obowiązuje kontrowersyjna „dopłata dla dorosłych”, która stała się popularna w Internecie. Restauracja na koniec rachunku dodaje dopłatę do 50 dolarów, za nieumiejętność zajmowania się własnymi dziećmi.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Publikacja zdjęć dzieci w sieci. Dlaczego jest niebezpieczna i jak jest to powiązane z rozwojem sztucznej inteligencji?

Dodatkowa opłata dla dorosłych, zaskoczenie klientów

Kiedy na początku tego miesiąca Lyndsey L. wraz z rodziną i przyjaciółmi odwiedziła restaurację Toccoa Riverside w stanie Georgia, ich grupa została obciążona opłatą w wysokości 50 dolarów „za głośne” zachowanie ich dzieci. Według Today do Lyndsey, jej męża Kyle’a i dwójki dzieci dołączyły cztery inne rodziny, w sumie przy stole było 11 dzieci. Kiedy Lyndsey zobaczyła w menu ostrzeżenie o „dodatkowej opłacie dla dorosłych”, pomyślała, że ​​to żart”.

„Pamiętam, jak pomyślałem: «Nie ma mowy, żeby to było prawdziwe»” – mówi Today 36-letni mąż Lyndsey. Po tym doświadczeniu Kyle, przyznał placówce jedną gwiazdkę w recenzjach Google – i nie jest pierwszym rodzicem, który to zrobił. 
>>> USA: Mężczyzna dziedziczy 30 milionów i zostaje otruty. Podejrzaną jest jego partnerka

Zdania na temat tej dopłaty są podzielone

Zdjęcie przedstawiające opłatę rodzicielską restauracji pojawiło się na Reddicie od czasu opublikowania na początku tego tygodnia. Wielu komentatorów twierdziło, że nie zjedliby posiłku w lokalu stosującym taką politykę. Inni zauważyli, że nie ma dokładnej ceny „dopłaty dla osoby dorosłej”.

Jednak niektórzy uważają, że restauracja Toccoa Riverside ma słuszny pomysł z dodatkową opłata dla dorosłych.

„Niejednokrotnie byłam na mieście, gdzie rodzice dosłownie pozwalali swoim dzieciom szaleć. Nie jestem pewna, czy to jest odpowiedź, ale zdecydowanie należy coś zrobić z takimi rodzicami” – skomentowała jedna z osób na portalu Reddit.

Jedyny komentarz, który został dany prasie przez właścicieli restauracji to: „Nie będziemy komentować polityki, którą stosujemy od lat. Chcemy po prostu mieszkać w lesie i gotować”. Źródło: reddit.com, today.com, PolishObserver.com

Tagi: