Przejdź do treści

Marzysz o locie pierwszą klasą? W ten sposób zmienisz swój bilet za darmo!

05/04/2024 13:45 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34

Latanie często bywa kosztowne, zwłaszcza gdy marzymy o komforcie pierwszej klasy, który dla wielu osób pozostaje poza zasięgiem cenowym. Niemniej jednak, eksperci twierdzą, że istnieje kilka strategii, dzięki którym można uzyskać bezpłatne podwyższenie klasy podróży. Oto jak odbyć darmowy lot pierwszą klasą.

Darmowy lot pierwszą klasą

Dobra wiadomość dla tych, którzy podróżują samolotem i albo nie chcą, albo nie mogą sobie pozwolić na pierwszą klasę. Dzięki tym kilku prostym wskazówkom można podwyższyć swoją klasę podróży zupełnie za darmo!

Wybierz odpowiednie miejsce

Większość pasażerów preferuje miejsca przy oknie lub przy przejściu podczas dokonywania rezerwacji, podczas gdy środkowe miejsca są zwykle mniej preferowane. Z tego właśnie powodu warto jednak z wyprzedzeniem zdecydować się na takie miejsce.

Pasażerowie, którzy mają mniej pożądane miejsce środkowe, mają większe szanse na podwyższenie klasy podróży niż ci, którzy byli w stanie uzyskać miejsce przy oknie lub przy przejściu.

Wczesna odprawa

Linie lotnicze zawsze doradzają podróżnym, by nie zwlekali z odprawą do ostatniej chwili. Podróżni, którzy zastosują się do tej rady i przybędą na lotnisko nawet wcześniej niż jest to zalecane, mogą skorzystać z podwyższenia klasy podróży. Jeśli klasa ekonomiczna jest przepełniona, pasażerowie będą musieli zostać przeniesieni do innych obszarów, aby zapewnić punktualny odlot. Tak więc im wcześniej będziesz na lotnisku, aby ubiegać się o podwyższenie klasy podróży, tym większe masz szanse.
Przeczytaj też: Ważna zmiana na wszystkich lotniskach w Wielkiej Brytanii, która będzie miała wpływ na letnie wakacje

Overbooking i underbooking

Gdy wiele miejsc jest niezajętych, pasażerowie są często przemieszczani po całym samolocie, aby osiągnąć idealny rozkład masy. Może się więc zdarzyć, że podróżni z klasy ekonomicznej trafią do klasy pierwszej. W przypadku overbookingu, czyli zbyt dużej liczby podróżnych i zbyt małej liczby miejsc, niektórzy pasażerowie muszą zrezygnować z lotu i wybrać inną trasę. Podwyższenie klasy podróży jest często oferowane jako rekompensata. Dobrowolna rezygnacja z lotu może być zatem korzystna, jeśli pozwala na to rozkład lotów.

Dodatkowa wskazówka: Linie lotnicze nie są zobowiązane do przyznania podwyższenia klasy podróży w takiej sytuacji. Warto jednak zapytać, czy można „otrzymać podwyższenie klasy podróży ze względu na niedogodności”.
Czytaj także: Przepisy Ryanair dotyczące bagażu rejestrowanego. Jeden błąd może SKUTKOWAĆ odmową wpuszczenia na pokład samolotu

Wielokrotny wybór tej samej linii lotniczej

Znaczenie może mieć również fakt, czy stale zmieniasz linie lotnicze i zawsze wybierasz najniższą ceną, czy też pozostajesz lojalny wobec konkretnego przewoźnika. W tym przypadku lojalność może zwiększyć szansę na bezpłatne podwyższenie klasy podróży.
Przeczytaj też: Od dziewięciu lat pracuje na statku wycieczkowym. „Oto najbardziej obrzydliwa rzecz, jaką pasażerowie robią na pokładzie”
Źródło: CHIP.de, PolishObserver.com

Tagi: