Przejdź do treści

Od dziewięciu lat pracuje na statku wycieczkowym. „Oto najbardziej obrzydliwa rzecz, jaką pasażerowie robią na pokładzie”

05/04/2024 20:41 - AKTUALIZACJA 06/05/2024 18:34
zakazane zachowania na statku wycieczkowym

Brytyjka Lucy Southerton, która od dziewięciu lat pracuje w branży morskiej jako pracownica statku wycieczkowego, wyjaśniła na swoim profilu na Instagramie, jak niektórzy pasażerowie zachowują się na statku. Według niej robią coś wręcz obrzydliwego. Oto zakazane zachowania na statku wycieczkowym.

Od prawie 10 lat pracuje na statku wycieczkowym

Lucy Southerton, młoda Brytyjka, pracuje w sektorze statków wycieczkowych jako pracownik od prawie 10 lat . Na swoim koncie na Instagramie @cruisingascrew dzieli się ciekawostkami na temat życia na pokładzie oraz komentuje dziwne zachowania pasażerów. Wśród tych zachowań jest kilka naprawdę irytujących, jak te, którą niedawno pokazała na swoim profilu na Insatgramie.
Kariera Lucy rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 19 lat i zaczęła pracę na statku wycieczkowym jako masażystka. Praca ta tak ją zafascynowała, że do dziś pracuje w tym zawodzie. Podczas pracy uwielbia obserwować zachowanie pasażerów . W niektórych przypadkach filmuje i opisuje ich dziwactwa na swoim Instagramie w cyklu: „Praca na statkach wycieczkowych: oto, czego nigdy nie powinieneś robić a co często robią pasażerowie”. Czytaj dalej pod zdjęciem

zakazane zachowania na statku wycieczkowym

Zakazane zachowania na statku wycieczkowym

Lucy często lubi pokazywać pasażerom zachowania, które nigdy nie powinny być akceptowane i które mogłyby zostać „wyśmiane” przez załogę. Najgorszym z tych zachowań jest  chodzenie boso po pokładzie statku . „ My, członkowie statku, często denerwujemy się na tych pasażerów, którzy spokojnie chodzą po statku wycieczkowym boso. Co zaskakujące, na całym statku zawsze jest ktoś, kto czuje się komfortowo, chodząc bez butów ” – wyjaśniła Brytyjka.
Przeczytaj też: Kolejna wakacyjna wyspa chce pozbyć się turystów. Nowe zasady dla urlopowiczów

Kobieta podkreśliła, że świadczy to o braku edukacji w zakresie zasad etykiety i współżycia społecznego w przestrzeniach wspólnych, a przy tym jest bardzo niehigieniczne i może zagrażać zdrowiu innych pasażerów. Dlatego – podkreśla Lucy Southerton – nigdy nie chodź boso podczas rejsu! Lucy udzieliła także innych rad, na przykład żeby być miłym dla personelu nie tylko z grzeczności, ale także po to, aby uzyskać dodatkowe usługi lub bezpłatne podwyższenie standardu. 
Przeczytaj też: Ważna zmiana na wszystkich lotniskach w Wielkiej Brytanii, która będzie miała wpływ na letnie wakacje
źródło: forumagricolturasociale.it, PolishObserver.com