Przejdź do treści

15 najlepszych miejsc w Wielkiej Brytanii, które warto odwiedzić w 2024 roku

10/01/2024 12:00 - AKTUALIZACJA 14/03/2024 11:48
najlepsze miejsca uk

UK: Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Wielkiej Brytanii – Time Out wybrało 15 najlepszych miejsc do zwiedzenia w Wielkiej Brytanii w 2024 roku. Publikacja skupia się na krajowych destynacjach, które oferują nowe atrakcje i wydarzenia na 2024 rok. Lista zawiera miasta pełne życia, urocze kornwalijskie wyspy, nadmorskie miejscowości oraz spokojne wioski rybackie.
Przeczytaj także: Dni wolne od pracy w UK 2024. Bank Holiday w Wielkiej Brytanii

TOP 15 najlepszych miejsc w Wielkiej Brytanii

bristol

Na pierwszym miejscu listy opublikowanej przez Time Out, znalazło się południowo-zachodnie miasto Bristol. Zyskało takie uznanie dzięki scenie kulturalnej równie ekscytującej jak londyńska„, a także „malowniczym ulicom i dynamicznemu, zróżnicowanemu życiu nocnemu”. Może poszczycić się rozszerzoną ofertą artystyczną, w tym muzyczną adaptacją filmu Starter for Ten z 2006 roku w teatrze Old Vic; DIASPORA!, nowym festiwalem promującym artystów BIPOC z globalnej większości etnicznej, oraz nową immersyjną galerią o nazwie Undershed.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Zimowa podróż z przyczepą kempingową: najważniejsze porady i wskazówki

Drugie i trzecie miejsce

Na drugim miejscu znalazło się Hull, wybrane ze względu na coraz bardziej przyjazne środowisku LGBTQ+ miejsca, w tym Monroe’s, Unit 49 i Cherry’s (nazwane na cześć gwiazdy Ru Paul’s Drag Race, Cherry Valentine). Na trzecim miejscu znalazły się Wyspy Scilly, wybrane ze względu na swoje nieziemskie krajobrazy. Ten archipelag u wybrzeży Kornwalii znalazł się w ścisłej czołówce dzięki „w dużej mierze dziewiczym… białym pasmom piaszczystych plaż i turkusowym wodom”.

Londyn w czołówce

Nic dziwnego, że stolica Wielkiej Brytanii znalazła się na czwartym miejscu. Londyn może pochwalić się wieloma nowymi hotelami i restauracjami na 2024 rok, a także klubem magazynowym mieszczącym się w dawnej IKEA, Drumsheds. Oferuje też wspaniałe nowe wystawy, w tym Yoko Ono w Tate Modern i The World of Tim Burton w Design Museum.
Sprawdź także: Jeden dzień w Londynie. Najciekawsze zabytki stolicy Anglii, które musisz zobaczyć! [FOTO]

5. miejsce w rankingu

Jak informuje Independent, pierwszą piątkę zamyka Belfast, który Time Out nazywa „wybitnie niedocenianym”. Północnoirlandzka stolica realizuje projekt o nazwie „Belfast 2024”, obejmujący 24 duże zlecenia oraz ponad 200 wydarzeń, warsztatów i aktywności.

Najlepsze miejsca do zwiedzenia w Wielkiej Brytanii w 2024 roku – pełna lista

 1. Bristol
 2. Hull
 3. Wyspy Scilly
 4. Londyn
 5. Belfast
 6. St Andrews
 7. Lewes
 8. Newcastle
 9. Falmouth
 10. Manchester
 11. Ramsgate
 12. Norwich
 13. Alnmouth
 14. Ullapool
 15. Wrexham

W 2024 roku Wielka Brytania nadal będzie zachwycać turystów swoją bogatą historią, uroczymi krajobrazami i fascynującą kulturą. Jeśli planujesz podróż do tego kraju, nie możesz więc ominąć tych 15 niezwykłych miejsc, które oczarują nawet najbardziej wymagających podróżników. Źródło: independent.co.uk PolishObserver.com