Przejdź do treści

Brytyjski rząd wydał pilne ostrzeżenie dla podróżujących na Karaiby, stanowczo odradza podróż na Haiti 

14/03/2024 13:23 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02

Brytyjski rząd wydał ostrzeżenie dla podróżujących. Ze względu na aktualnie bardzo niebezpieczną sytuację na Haiti stanowczo odradza podróż do tego kraju. “Twoje ubezpieczenie podróżne może zostać unieważnione, jeśli podróżujesz wbrew zaleceniom FCDO” – napisano w rządowym komunikacie.
Przeczytaj: Ryanair ogranicza loty do Polski: zmiany w rozkładzie i zawieszone połączenia na ważnych trasach

Brytyjski rząd wydał ostrzeżenie dla podróżujących na Haiti

Biuro Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii (Foreign Office – FCDO) w komunikacie na swojej stronie internetowej poinformowało: „Obecnie na Haiti nie ma brytyjskich urzędników konsularnych, a nasza możliwość świadczenia pomocy konsularnej jest poważnie ograniczona i nie można jej dostarczać osobiście na Haiti.
Obywatele Wielkiej Brytanii mogą uzyskać pomoc konsularną w naszej placówce dyplomatycznej na Dominikanie”.     
Przeczytaj także: Londyn: Mężczyzna wjechał samochodem w bramę pałacu Buckingham [VIDEO]

“Jeśli zdecydujesz się na podróż na Haiti lub pobyt na Haiti wbrew zaleceniom FCDO staraj się unikać tłumów i wydarzeń publicznych oraz zastosuj odpowiednie środki ostrożności” – dodano.

W obliczu eskalacji przemocy, spowodowanej przez przestępcze gangi, które zaatakowały dwa główne więzienia w stolicy Port-au-Prince, skutkując ucieczką większości (około 4000) więźniów, rząd Haiti zdecydował się na wprowadzenie stanu wyjątkowego oraz godziny policyjnej w celu przywrócenia porządku i odzyskania kontroli nad sytuacją w kraju. W ostatnich latach, Haiti, będące najbiedniejszym krajem w Ameryce, doświadcza gwałtownego wzrostu przemocy. Aktualnie gangi mają pod swoją kontrolą 80% stolicy.

“Twoje ubezpieczenie podróżne może zostać unieważnione, jeśli podróżujesz wbrew zaleceniom FCDO” – podkreśla brytyjski rząd w wydanym komunikacie
Źródło: Gov.uk, PolishObserver.com

Tagi: