Przejdź do treści

Londyn: Mężczyzna wjechał samochodem w bramę pałacu Buckingham [VIDEO]

10/03/2024 18:18 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02
Chwile grozy w Londynie

Chwile grozy w Londynie. Samochód wjechał w bramę pałacu Buckingham. Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem. Informację o incydencie policja podała w niedzielny poranek. Na video opublikowanym na YouTubie słychać jak do klęczącego mężczyzny uzbrojony policjant krzyczy „Trzymaj ręce na głowie”. Mężczyzna został aresztowany. Rodzina królewska bezpieczna, nikogo nie było w budynku.
Przeczytaj: Afera wokół zdjęcia Kate Middleton z dziećmi. Księża przyznała się do przeróbek

Chwile grozy w Londynie

Jak donosi prasa brytyjska nie podano jeszcze dokładnego powodu, dla którego kierowca wjechał w sobotę około godziny 2:30 w bramę pałacu Buckingham. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem spowodowania szkód o charakterze przestępczym i przewieziony do szpitala. Policja nie podała informacji o ewentualnych rannych.

Przeczytaj: Sąd odmówił Polce wypłaty odszkodowania po wypadku samochodowym z powodu zdjęcia z choinką

Mirror” umieścił na swojej stronie internetowej wideo, na którym widać moment aresztowania mężczyzny. Otoczona funkcjonariuszami osoba klęczy z rękami założonymi za szyję przed oficjalną rezydencją brytyjskiego monarchy. Pomiędzy słupami jednej z bram pałacu stoi mały samochód z włączonymi światłami awaryjnymi. 

Pałac Buckingham poinformował, że w czasie incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej, a naprawa bramy jest w toku. Bramę Pałacu zabito deskami po tym jak została staranowana.

Na szczęście pałac jest całodobowo monitorowany przez uzbrojonych funkcjonariuszy. W przeszłości doszło tam do kilku prób włamań. We wrześniu 2023 roku zatrzymano 25-latka, który próbował przedostać się do pałacowych stajni. Po koronacji króla Karola III. w maju mężczyzna rzucił na teren pałacu naboje do strzelby i został aresztowany. Również w maju 43-latek wjechał samochodem w bramę Downing Street, gdzie rezyduje brytyjski premier Rishi Sunak.
Przeczytaj też: Uwaga kierowcy w UK! Kara nawet do 5000 funtów za zawracanie na podjeździe sąsiada

Tagi: