Przejdź do treści

Austria: Oto gdzie kupić winięte online bez dodatkowych prowizji

22/07/2023 18:16 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
winieta Austria online

Internetowe winiety w Austrii – Asfinag, austriacka spółka publiczna, finansuje, buduje, utrzymuje i pobiera opłaty za przejazd austriackimi autostradami ostrzega przed kupowaniem drogich winiet online. „Wielu dostawców żąda większych kosztów niż są one wymagane w rzeczywistości” – podaje Asfnag. Oto, gdzie najlepiej kupić winietę na Austrię, aby nie przepłacać.

Asfinag ostrzega przed drogimi winietami online

Jak informuje Heaute.at, coraz więcej klientów Asfinag korzysta z cyfrowej winiety i cyfrowej opłaty drogowej. Zaleca się jednak ostrożność przy zakupie online austriackiej winiety autostradowej lub biletów za przejazd trasą online. Wielu dostawców internetowych sprzedaje winiety i bilety po wyższej cenie niż cena standardowa. Taka jest gwarantowana tylko w Asfinag lub oficjalnych punktach sprzedaży, jak wyjaśniają operatorzy autostrad w komunikacie prasowym.

Oto gdzie kupić winięte online bez dodatkowych prowizji

Nieoficjalni dostawcy online oferują produkty związane z opłatami drogowymi za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji, ale pobierają za te usługi dodatkowe opłaty. „Dlatego kupuj tylko u oficjalnych partnerów handlowych ASFINAG, takich jak ÖAMTC, ARBÖ, ADAC, a także w wielu sklepach tytoniowych i na stacjach benzynowych lub korzystaj z naszego sklepu z opłatami drogowymi, a także z aplikacji ASFINAG. Ponadto natychmiastowo ważne cyfrowe produkty poboru opłat drogowych są również dostępne w sześciu punktach poboru opłat Asfinagi w ponad 70 automatach w całej Austrii” – radzi dyrektor zarządzająca Asfinag Claudia Eder.
Tylko w ten sposób można zagwarantować, że „roczna opłata drogowa faktycznie kosztuje 96,40 euro, 10-dniowa opłata drogowa dla samochodów osobowych 9,90 euro, a 2-miesięczna opłata drogowa dla samochodów osobowych 29 euro”.
Czytaj także: 10 najciekawszych atrakcji w Wiedniu, które zwiedzisz w jeden dzień

Źródło: heute.at, PolskiObserwator.de