Przejdź do treści

Wyjątkowa dzielnica w Londynie. 7 pomysłów na spędzanie czasu w Camden

29/04/2022 16:17 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:05

Camden w Londynie to jedna z najdziwniejszych dzielnic Londynu, pełna wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć. Nie wiesz, od czego zacząć? Przedstawiamy 7 ciekawych rzeczy do zrobienia w Camden, których nie powinieneś przegapić.

Camden w Londynie

Nie da się jednoznacznie określić, co sprawia, że Camden jest tak wyjątkowa. Wspaniały rynek, który pęka w szwach od alternatywnych znalezisk, niebanalna sztuka uliczna, tętniące życiem bary, a może oldschoolowe puby? Oto 7 ciekawych pomysłów na spędzanie czasu w Camden:

Zakupy na słynnych targowiskach w Camden

Camden Market to właściwie seria targowisk. Camden Lock Village, Camden Lock Market, The Stables Market i Buck Street Village. Wszystkie są nieco inne, ale znajdują się w niedalekiej odległości od siebie – idealne, aby upolować kolejny zakup. Możesz spędzić cały dzień lub nawet więcej na odkrywaniu tych rynków i ich ukrytych skarbów.

Oglądanie sztuki ulicznej w Camden

Camden jest znane jako artystyczne i kreatywne centrum, więc nie powinno dziwić, że na jego murach znajduje się mnóstwo bardzo fajnych dzieł sztuki ulicznej. Istnieje wiele tras wycieczkowych, które mają na celu pomóc w odnalezieniu najlepszych perełek tej okolicy, można też samemu się w nie zagłębić, korzystając z przewodnika po Camden Street Art Guide.

Camden w Londynie

Wypoczynek nad kanałem Regent’s Canal

Chcesz odpocząć od zgiełku i hałasu centrum Londynu? Udaj się nad Regent’s Canal do przepięknej dzielnicy znanej jako Mała Wenecja. Mimo że jest to spokojna okolica, wciąż jest tu wystarczająco dużo życia, aby przypomnieć, że znajdujesz się w środku londyńskiego miasta. Można się tu spodziewać wielu spacerowiczów, biegaczy i ludzi pływających na łodziach.

Fotografowanie pięknych domów (i widoków) w Primrose Hill

Ta piękna zielona przestrzeń jest uwielbiana zarówno przez londyńczyków, jak i turystów, którzy uciekają tu od zgiełku angielskiej stolicy. Jedną z atrakcji Primrose Hill są przepiękne domy znajdujące się wokół niej, a zwłaszcza przy Chalcot Crescent i Chalcot Square. Są tak ładne, mają pastelowe kolory i tradycyjny urok. Na Chalcot Square mieszkali m.in. pisarka Sylvia Plath i poeta William Butler Yeats.

Degustacja ulicznego jedzenia w Kerb (i innych ciekawych miejscach w okolicy)
Kerb w Camden Town to jedno z najlepszych miejsc w Londynie, gdzie można zjeść tak zwane “steet food”. Co sprawia, że Kerb jest tak wyjątkowy? Na targu można spotkać 30 różnych sprzedawców jedzenia ulicznego (głównie food trucków) w jednej, dogodnej lokalizacji na Camden Market. Wybór jest duży – od wietnamskiego po meksykański i wiele innych.

Wycieczka po słynnych pubach Camden

Wizyta w pubie to nieodłączny element każdej wycieczki do Londynu i Camden Town. Po co odwiedzać tylko jeden, skoro można wybrać się na wycieczkę po pubach? Camden jest pełne historycznych, dziwacznych i/lub uroczych pubów, w których atmosfera jest równie ważna, jak wypicie piwa Ostrzegamy: niektóre z nich są bardzo, bardzo dziwaczne.

Istnieje wiele zorganizowanych wycieczek po pubach, do których można się przyłączyć, zwłaszcza jeśli zwiedza się je samotnie. Inną opcją jest opracowanie własnego planu zwiedzania – w ten sposób masz pełną swobodę co do tego, co zobaczysz i co wypijesz.

Camden w Londynie

Relaks przy muzyce w Jazz Cafe

W samym sercu Camden Town znajduje się Jazz Cafe, w której można posłuchać jazzu w najlepszym wydaniu. Jest to kameralne miejsce z imponującą listą utworów przez cały tydzień. Choć nacisk kładziony jest na jazz, w rzeczywistości oferują nieco więcej różnorodności. Reggae i soul są często obecne w kalendarzu, a inne gatunki pojawiają się od czasu do czasu.

Jazz Cafe świetnie promuje zarówno początkujących lokalnych artystów, jak i większych międzynarodowych wykonawców. W zależności od tego, kogo i co usłyszysz lub zobaczysz, jest to trochę mieszana sprawa, ale zawsze jest to niesamowite doświadczenie.

Jak sama nazwa wskazuje, w lokalu serwowane jest również wyśmienite jedzenie, którym można się delektować przy dźwiękach muzyki. Pyszne menu zawiera takie dania jak linguine z krabów czy południowy smażony kurczak.

Źródło: Londonxlondon