Przejdź do treści

Austria: Już wkrótce będzie można wnioskować o nowe dopłaty do ogrzewania

04/09/2023 09:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:04
doplaty do ogrzewania

Austria: Ceny w Austrii są nadal wysokie w związku z rosnącą inflacją, a kolejny sezon grzewczy rozpocznie się już w najbliższych miesiącach. Stwarza to dodatkowe obciążenie finansowe dla wielu gospodarstw domowych, zwłaszcza tych o niskich dochodach. W związku z tym już w najbliższych tygodniach będzie można składać wnioski o dopłaty do ogrzewania.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Holandia: Zagraniczni studenci zmuszeni kupować ubezpieczenie zdrowotne?

Dopłaty do ogrzewania w wysokości 340 Euro

Jak informuje Finanz.at, dotacja zostanie również wypłacona na sezon grzewczy 2023/24 wszystkim gospodarstwom domowym, których dochody nie przekraczają określonego limitu. Styria ogłasza, że wniosek o dotację na ogrzewanie na przyszły rok można złożyć już od października. Dopłata wyniesie 340 Euro.

Warunkiem dotacji jest maksymalny dochód gospodarstwa domowego w wysokości 1392 euro miesięcznie dla gospodarstw jednoosobowych. Dla gospodarstw wieloosobowych natomiast 2088 euro. Na każde dziecko mieszkające w rodzinie, która aktywnie otrzymuje zasiłek rodzinny, limit dochodów wzrasta o kolejne 418 Euro.

Wniosek o nową dotację na ogrzewanie można złożyć w odpowiednim Urzędzie Gminy od 2 października 2023 r. Dopłata ta jest ważna niezależnie od dodatkowej dotacji na ogrzewanie w wysokości 400 euro, o którą można ubiegać się od sierpnia. Nie wiadomo natomiast, kiedy o nową dotację będzie można starać się również w innych krajach związkowych.
Sprawdź: W tym roku Niemcy zapłacą dużo więcej za wynajem mieszkań. Przerażające ceny wynajmu

Dodatkowe 400 euro na gospodarstwo domowe

Już od początku sierpnia można było ubiegać się o dotację w wysokości 400 euro na bieżący rok. Wszyscy mieszkańcy Styrii, których dochód netto w ubiegłym roku wyniósł nie więcej niż 30 734 Euro, spełniają do tego wymagania. Już na początku czerwca pierwsza fala tej płatności została przekazana tym osobom, które otrzymały dotację na ogrzewanie w sezonie grzewczym 2022/23.

Źródło: finanz.at PolskiObserwator.de