Przejdź do treści

Apple podąża śladami konkurenta. Doda funkcję, którą telefony z Androidem mają od 15 lat

05/04/2024 21:43 - AKTUALIZACJA 05/04/2024 21:43

Apple doda nową funkcję. Właściciele Androida z pokolenia Z mogą twierdzić, że są często wyśmiewani za brak iPhone’a, ale teraz to oni mogą się śmiać, ponieważ najnowsza aktualizacja oprogramowania Apple rzekomo podąża śladami konkurenta.

Apple doda nową funkcję. Telefony z Androidem mają ją od 15 lat

Wiadomość została po raz pierwszy podana przez Marka Gurmana z Bloomberga w jego biuletynie Power On 25 marca. Gurman powiedział, że aktualizacja Apple iOS 18 pozwoli telefonom mieć „bardziej konfigurowalną” stronę ekranu głównego. Ale co to właściwie oznacza?

Cóż, w chwili obecnej można dostosować ekran główny, ale tylko poprzez przeciąganie i upuszczanie aplikacji w niewidocznym wzorze siatki. Ale jeśli spróbujesz umieścić jedną aplikację z luką między innymi lub w zupełnie innym rzędzie, aplikacja szybko powróci do następnego dostępnego miejsca w rzędzie i zablokuje ją z powrotem w niewidzialnej siatce.

To prawda, możesz przejść do sklepu i pobrać określone aplikacje, co oznacza, że możesz dostosować swój telefon do własnych upodobań i zastąpić niektóre ustawienia wstępne Apple, jednak użytkownicy Androida nie muszą bawić się tą dodatkową aplikacją, a dzięki aktualizacji iOS 18 użytkownicy Apple mogą nie musieli tego robić.

Oto co się zmieni

Źródła powiedziały MacRumors, że opcje dostosowywania mają wzrosnąć wraz z najnowszą aktualizacją, co oznacza, że podobno będziesz mógł przenosić swoje aplikacje i umieszczać je z odstępami między sobą, jeśli masz na to ochotę, a nawet w rzędzie.

Inne funkcje iOS 18 mają podobno obejmować nową funkcjonalność AI dla Siri, aktualizacje Apple Maps i wiadomości. Według doniesień, Apple ma ogłosić najnowszy iOS w czerwcu tego roku podczas Worldwide Developers Conference (WWDC) – konferencji informatycznej organizowanej corocznie przez Apple Inc.
Przeczytaj także: Apple ostrzega użytkowników Iphonów. Miliony osób mogą być w niebezpieczeństwie
Źródło: Unilad.com, PolishObserver.com