Przejdź do treści

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Androida. Bateria będzie działać o wiele dłużej

21/05/2024 21:00
Aktualizacja oprogramowania wydłuży żywotność baterii

Jedną z największych skarg, jaką wszyscy mamy na temat naszych smartfonów, nie jest to, że śledzą naszą aktywność, podsłuchują rozmowy czy udostępniają nasze dane. Największym problemem jest to, że ich baterie często zawodzą. Ale nadchodzi dobra wiadomość – najnowsza aktualizacja oprogramowania wydłuży żywotność baterii telefonu o dodatkowe trzy godziny. Niestety, użytkownicy iPhone’ów nadal będą musieli nosić ze sobą ładowarkę.

Aktualizacja oprogramowania wydłuży żywotność baterii

W zeszłym tygodniu, podczas corocznego wydarzenia I/O, firma Google zaprezentowało wiele nowych technologii, w tym nowości dotyczące Androida 15. Jednak prawdziwą perełkę ujawniono dopiero później, gdy wiceprezes ds. inżynierii Androida, Dave Burke, pojawił się w podcaście Android Faithful i rozmawiał z współgospodarzem Mishallem Rahmanem z Android Authority.

Burke ujawnił, że nowe oprogramowanie przełączy urządzenie w tryb uśpienia o 50% szybciej niż Android 14. Tryb uśpienia zmniejsza zużycie baterii, zarządzając wstrzymaniem aplikacji, gdy urządzenie nie jest używane przez dłuższy czas, dzięki czemu nie nie działają stale w tle.
Sprawdź: Pamiętaj o tym podczas ładowania smartfona, a bateria będzie dłużej trzymać

Po aktualizacji oprogramowania, nie zawsze będzie można od razu zaobserwować zapewnione dodatkowe trzy godziny użytkowania, zwłaszcza tuż po instalacji, kiedy to wpływ na zużycie baterii może być odczuwalny przez jeden lub dwa dni. Mimo to, jest to obiecujący sygnał, że cały system powinien działać bardziej wydajnie.

Android 15 – kiedy będzie dostępny?

Google wypuściło Androida 14 dopiero w październiku 2023 r., więc jest mało prawdopodobne, że 15-stka pojawi się wcześniej niż w październiku tego roku, ale jeśli będziesz trzymać się tego samego harmonogramu, może pojawić się jesienią 2024 r., wraz z premierą Google Pixel 9. 

Źródło: metro.co.uk, polishobserver.com