Przejdź do treści

10 najlepszych atrakcji Warszawy. Oto, co warto zobaczyć w czarującej stolicy Polski [Zdjęcia]

18/05/2024 13:00

Co warto zobaczyć w Warszawie? W Warszawie jest wiele do przeżycia i odkrycia. Chcesz poznać różnorodność kulturową miasta? Być może szukasz również najlepszych sposobów na wieczorną imprezę lub poznanie warszawskich specjałów kulinarnych? Dzięki szerokiej gamie możliwości, w Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie. Oto najważniejsze atrakcje stolicy Polski.

Co warto zobaczyć w Warszawie? TOP 10 najważniejszych atrakcji

1. Stare Miasto

Stare Miasto w Warszawie sięga XIII wieku, co czyni je najstarszą częścią miasta. Rynek i wąskie uliczki oferują wyjątkową atmosferę przypominającą minioną epokę. Na Starym Mieście jest wiele do odkrycia. Znajdują się tu liczne restauracje, w których można poznać i pokochać różnorodność kulinarną miasta.

2. Łazienki Królewskie

Podczas wizyty w prawie 80-hektarowym Parku Łazienkowskim jest wiele do odkrycia. Największy park w Warszawie jest domem dla słynnego Pałacu Łazienkowskiego, znanego również jako Pałac na Wodzie, którego architektura jest ulubionym miejscem turystów. Park Łazienkowski oferuje wiele różnorodności, dlatego warto zaplanować wystarczająco dużo czasu na wizytę.

3. Muzeum Domków dla Lalek

Imponujące Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie mieści ponad sto domków dla lalek i innych eksponatów z różnych epok. Oprócz sklepu z sukniami ślubnymi i straganu, można tu znaleźć nawet aptekę i szkołę. Dla dorosłych muzeum oferuje podróż do czasów dzieciństwa, a dla dzieci jest prawdziwym rajem. Czytaj również: Najlepsze parki rozrywki w Polsce – ranking TOP 10

4. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Wystawa stała POLIN to stosunkowo nowa atrakcja w Warszawie. Muzeum znajduje się w polskiej dzielnicy Muranów. W 1944 roku niemieccy okupanci utworzyli getto żydowskie, którego mieszkańców stopniowo mordowali. Muzeum POLIN w spójny sposób prezentuje ponad tysiącletnią historię polskich Żydów.

5. Cmentarz Powązkowski

Cmentarz wśród 10 najlepszych zabytków? Dzięki wspaniałym rzeźbom i elementom, architektura zabytkowego Cmentarza Powązkowskiego jest wyjątkowa. Na terenie zabytkowego cmentarza pochowanych jest wielu sławnych Polaków.

6. Plac Zamkowy

Plac Zamkowy w Warszawie tworzy rozległy trójkąt skupiony wokół Zamku Warszawskiego. Latem można tu uczestniczyć w licznych koncertach i wystawach o różnej tematyce. Sprawdź także: Najbardziej magiczne zamki w Polsce. Tutaj przeniesiesz się w czasie!

7. Taras widokowy na Starym Mieście

Chcesz podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Warszawę? Na historycznym Starym Mieście, w pobliżu Pałacu Królewskiego, znajduje się słynny warszawski taras widokowy, z którego można podziwiać wyjątkowy i niezapomniany widok. Słynny taras widokowy znajduje się nad dawną wieżą kościelną obok kościoła św. Anny. Spiralne schody można pokonać za jedyne pięć złotych.

8. Krakowskie Przedmieście

Krakowskie Przedmieście, warszawski deptak królewski, to najsłynniejsza ulica w Polsce. Z długością 2,8 kilometra, wraz z Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi, tworzy najpiękniejszy odcinek na północy Traktu Królewskiego. Krakowskie Przedmieście oferuje niepowtarzalną atmosferę, której zdecydowanie nie można przegapić.

9. Interaktywne Muzeum Flipperów „Pinball Station”

W Pinball Station znajdziesz 36 automatów do pinballa i wiele innych arkadowych klasyków, takich jak Mortal Kombat i Pac Man. Czy zręcznościowa atmosfera to coś dla ciebie? Za opłatą w wysokości 20 złotych możesz wypróbować wszystkich salonów gier i automatów tak długo, jak chcesz. Przeczytaj także: To miasto w Polsce nosi miano ‘’Padwy Północy’’. Niewielu rodaków zdaje sobie sprawę z wyjątkowości tego miejsca

10. Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Nowoczesny design Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego wyraźnie odróżnia ją od starych pałaców i kościołów Warszawy. Biblioteka charakteryzuje się pnącymi roślinami na zewnętrznych fasadach. Wewnątrz biblioteki można przeglądać liczne woluminy i obszerną kolekcję literatury. Źródło: reisereporter.de PolishObserver.com