Przejdź do treści

Znany deweloper o krok od upadłości. Ma milionowe długi

21/08/2023 19:00 - AKTUALIZACJA 26/10/2023 11:01

Znany deweloper o krok od upadłości. Firma deweloperska założona przez Radę Okręgu Mid Devon upada. Teraz może zostać zlikwidowana po tym, jak jej zadłużenie przekroczyło 21 milionów funtów. Członkowie gabinetu rady Liberalnych Demokratów jednogłośnie zagłosowali za zaleceniem, aby cała rada zgodziła się, że 3Rivers Developments Ltd powinna zaprzestać działalności. Wiadomo kiedy Rada podejmie ostateczną decyzję w sprawie firmy.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Błąd w banku pozwolił na wypłaty z pustych kont. Klienci czuli się jak w raju

Znany deweloper o krok od upadłości

Radni chcą polubownego zamknięcia firmy zamiast wzywania administratorów, ponieważ oferuje to lepszy zwrot finansowy. Dwa z projektów firmy – St George’s Court w Tiverton i Haddon Heights w Bampton zostaną ukończone w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, co powinno w pewnym stopniu uratować reputację rady.

Firma 3 Rivers Developments została założona w celu budowy „wysokiej jakości” lokalnych domów przy jednoczesnym generowaniu zysku dla rady, ale wpłynęła na nią pandemia i pogarszająca się sytuacja handlowa z powodu braku sprzedaży w St George’s Court.

Radni dowiedzieli się, że w obliczu rosnących stóp procentowych i niepewności na rynku mieszkaniowym, firma stoi w obliczu trudnej przyszłości, bez żadnych projektów w przygotowaniu. Rada pożyczyła firmie ponad 21 milionów funtów, a roczny obrót ze sprzedaży w wysokości około 3-3,5 miliona funtów wystarcza tylko na pokrycie kosztów ogólnych. W swoich sprawozdaniach finansowych za lata 2021/22 i 2022/23 rada utworzyła rezerwę na potencjalne straty firmy w wysokości około 5,3 miliona funtów i prawdopodobnie konieczne będzie dokonanie dalszych odpisów.

Radni zostali poproszeni o podjęcie pilnej decyzji po raporcie na temat firmy sporządzonym przez księgowych Francis Clark, który został rozpatrzony podczas sesji, której prasa i opinia publiczna nie mogli obserwować. Raport został sporządzony po tym, jak radni odrzucili trzy warianty biznesplanu. Rada w pełnym składzie podejmie ostateczną decyzję o likwidacji spółki w środę 6 września.

Czytaj także: Jedna trzecia pracujących Brytyjczyków przewiduje koniec państwowej emerytury w ciągu najbliższych 30 lat

Źródło: Devonlive.com, PolishObserver.com

Tagi: