Przejdź do treści

Rusza wypłata Cold Weather Payment, czyli „dodatku od zimnej pogody”. Sprawdź czy też go otrzymasz

30/11/2023 17:59 - AKTUALIZACJA 01/12/2023 21:24
wypłata dodatku Cold Weather Payment w UK

Z powodu znacznego ochłodzenia w Wielkiej Brytanii, w wielu regionach ruszyły wypłaty Cold Weather Payment, czyli tak zwanego “dodatku od zimnej pogody”. Mieszkańcy otrzymają pieniądze jeśli średnia temperatura w regionie będzie wynosić 0 stopni Celsjusza lub mniej przez 7 kolejnych dni. Sprawdź czy już ruszyła wypłata dodatku w twoim regionie i czy wpłynie również na twoje konto.
Czytaj także: Tysiące osób otrzyma premię świąteczną, wypłata już w grudniu

Kiedy wypłata dodatku Cold Weather Payment i kto może go otrzymać

Gdy temperatura spadnie lub prognozowane jest, że spadnie poniżej zera przez siedem kolejnych dni, uruchamiane są wypłaty dodatku Cold Weather Payment w wysokości £25. Do wypłaty kwalifikują się osoby pobierające takie świadczenia, jak Pension Credit, Income Support, Income-based Jobseeker’s Allowance (JSA), Income-related Employment and Support Allowance (ESA), Universal Credit oraz Support for Mortgage Interest. Osoby uprawnione otrzymają automatycznie £25 za każdy siedmiodniowy okres zimowy od 1 listopada 2023 r. do 31 marca 2024 r. Nie trzeba składać żadnego dodatkowego wniosku.
Czytaj także: Wszystkie benefity, które możesz otrzymać w grudniu w UK. Pełna lista świadczeń i kluczowe daty dla twoich finansów w grudniu

W jakich rejonach można już otrzymać Cold Weather Payment 

Pełna lista kodów pocztowych objętych wypłatami za zimno w bieżącym tygodniu nie została jeszcze opublikowana przez Departament Pracy i Emerytur (DWP). Według aktualnych informacji na stronie DWP, obszary objęte wypłatami obejmują: Albemarle (stacja pogodowa w Northumberland) – kody pocztowe w Newcastle, Durham i North East. Kolejny region spełniający warunki do wypłaty Cold Weather Payments to stacja pogodowa Rostherne w Cheshire, obejmujący duże obszary Greater Manchester. Wypłaty zostały także uruchomione regionie Rochdale, obejmując Greater Manchester, Bingley w West Yorkshire, obejmując Bradford.
przeczytaj takze: Planuj urlop z wyprzedzeniem – daty wolnych w UK na 2024 rok

Jak sprawdzić w jakich rejonach przysługuje Cold Weather Payment 

Na stronie DWP jest dostępna interaktywna mapa, na której można na bieżąco zweryfikować obszary objęte wypłatami Cold Weather Payments . Skorzystaj z wyszukiwarki, aby sprawdzić, czy dany obszar jest uprawniony do Cold Weather Payments. Często również DWP informuje parlamentarzystów o obszarach uprawnionych do wypłat, dlatego też informacje mogą być dostępne na ich stronach internetowych.
przeczytaj też: Dodatek energetyczny w wysokości 150 funtów. Sprawdź czy ci się należy
źródło: Gov.uk