Przejdź do treści

Kalifornijczyk wygrał milion dolarów. Oto jak udało mu się zdobyć fortunę w zdrapkach

09/08/2023 17:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08

Mężczyzna z Kalifornii, który rzadko nabywał zdrapki, postanowił wydać 30 dolarów na jedną z nich. Jego wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż zdrapka przyniosła mu znaczącą wygraną. Przemienił swoje zdobyte pieniądze w kolejne zdrapki i ostatecznie zdobył olbrzymią fortunę. Był tak zdumiony swoim szczęściem, że trudno mu było w to uwierzyć.
Czytaj także: Złodziej ukradł rower warty tysiące, ale zawrócił, by pogłaskać psa. Nagranie obiegło internet

Vang Cha przekazał oficjalom California Lottery, że zazwyczaj preferuje uczestnictwo w grach z wyższymi pulami nagród, takimi jak Powerball i Mega Millions, które ostatnio osiągnęły kwotę ponad miliarda dolarów. Jednakże z ciekawości postanowił poszukać informacji w Internecie dotyczących szans na zdobycie głównych wygranych w różnych loteriach. W ten sposób odkrył zdrapkę California 200X Scratchers, kosztującą 30 dolarów. „Kiedy przyjrzałem się statystykom szans na wygraną, doszedłem do wniosku, że są one bardziej korzystne niż w przypadku gry SuperLotto Plus. Stwierdziłem więc, że warto dać jej szansę” – zdradził swoje myśli.

Wygrał milion dolarów w zdrapce. „Podwójne szczęście”

Cha zainwestował 30 dolarów w zakup kuponu i wygrał 500 dolarów. Postanowił podjąć ryzyko i ponownie spróbować swojego szczęścia. W tym celu wykorzystał swoje wygrane 500 dolarów na zakup 30 zdrapek Xtreme Multiplier Scratchers o wartości 10 dolarów każda, w lokalnym sklepie monopolowym w Sacramento.

Postawiłem na całość i kupiłem całą książkę dziesięciodolarowych gier” – opowiadał Cha. „W pracy zdążyłem zdrapać około 20 z nich, a potem wróciłem do domu i kontynuowałem zdrapywanie pozostałych.”

Wówczas właśnie, na czwartym i ostatnim rzędzie kuponów, znalazł ten upragniony, szczęśliwy numer. Jak wyznał pracownikom loterii, był „zszokowany”. Jego wytrwałość opłaciła się, gdyż zdobył główną nagrodę w postaci miliona dolarów.

Zeskanowałem kupon przy pomocy aplikacji loterii, aby upewnić się, że to nie jest jakiś błąd, i okazało się, że to prawda” – podkreślił Cha. Zaznaczył również, że ma zamiar mądrze ulokować swoją wygraną.

CNN.com, PolishObserver.com

Tagi: