Przejdź do treści

Sheffield zachowało tytuł światowej stolicy piwa ale

01/03/2024 19:43 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:02
Wybrano światową stolicę piwa ale

Wybrano światową stolicę piwa ale. Sheffield w South Yorkshire w Wielkiej Brytanii zachowało tytuł światowej stolicy piwa ale. Po raz pierwszy miasto otrzymało go w 2016 roku. Pete Brown, ceniony autor książek o piwie, odkrył, że Sheffield produkuje 780 różnych rodzajów piwa każdego roku.
Przeczytaj: Wielka Brytania zamraża podatek od alkoholu. Tyle obecnie kosztuje kufel piwa

Wybrano światową stolicę piwa ale

Sheffield w South Yorkshire zachowało swój tytuł światowej stolicy piwa. Miasto otrzymało po raz pierwszy ten tytuł w 2016 roku. Eksperci uznali także, że w Sheffield jest także stolicą piwa rzemieślniczego – informuje Express.co.uk. Pete Brown, ceniony autor książek o piwie, odkrył, że Sheffield produkuje 780 różnych rodzajów piwa każdego roku.

Sheffield ma nawet cztery browary. Brown pochodzący z Barnsley w South Yorkshire uważa, że ​​produkcja piwa w Sheffield jest bardzo ważna dla kultury regionu.

Profesor Vanessa Toulmin z Uniwersytetu w Sheffield, która poprosiła o badanie, twierdzi, że „nie jest zaskoczeniem”, że miasto utrzymało czołowe miejsce. „Sheffield zawsze było miastem twórców, a to, co sprawia, że wyniki raportu są naprawdę interesujące, to dodatkowa wartość, jaką ta branża współczesnych małych mistrzów przynosi regionowi. Oni nie tylko warzą piwo, ale też przyciągają ogromne rzesze turystów” powiedziała Toulmin.

Angielskie ale

Angielski gatunek ciemnobrązowego lub jasnobrązowego piwa uzyskiwanego z mieszanki słodu zwykłego i skarmelizowanego o smaku od bardzo gorzkiego do słodkawego. Wytwarzane jest ono za pomocą drożdży górnej fermentacji. Zaliczane jest do piw jasnych i mocnych (zawiera 3-6% alkoholu).

W średniowieczu produkowane było niemal w każdym domostwie na Wyspach Brytyjskich. Jego wytwarzaniem zajmowały się głównie kobiety. Zdarzało się też, że pełniły urząd wiejskiego kipera, oceniającego jakość piwa przeznaczonego na sprzedaż. źródło; Express.co.uk, Wikipedia, PolishObserver.com

Tagi: