Przejdź do treści

Nowy Jork: Gigantyczna instalacja na fasadzie Saks Fifth Avenue. Co to jest?

24/10/2023 14:00 - AKTUALIZACJA 18/03/2024 13:08
Współpraca Saks i Dior

Współpraca Saks i Dior. Jeśli ostatnio spacerowałeś w pobliżu Rockefeller Center, być może widziałeś gigantyczny, przypominający zegar wyświetlacz zodiaku pokrywający 10-piętrową fasadę Saks Fifth Avenue. Dior Carousel of Dreams w Saks będzie oświetlać Piątą Aleję od 20 listopada.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Naukowcy biją na alarm: Nowy Jork tonie!

Saks Fifth Avenue, trochę historii

Saks Fifth Avenue to amerykańska sieć luksusowych domów towarowych z siedzibą w Nowym Jorku, założona przez Andrew Saksa. Pierwotny sklep został otwarty w dzielnicy handlowej F Street w Waszyngtonie w 1867 r. Saks rozszerzył swoją działalność na Manhattan ze swoim sklepem Herald Square w 1902 r. i flagowym sklepem przy Fifth Avenue w 1924 r.

Masywny, brązowy okrąg jest podzielony na osiem części. Co więcej, jego ciemnoniebieski środek, ozdobiony jest wszystkimi znakami zodiaku oraz jedną dużą gwiazdą pośrodku. Choć nie ma jeszcze końca października, to już ma on charakter świąteczny. Według przedstawiciela Saks Fifth Avenue jest to część corocznej inicjatywy świątecznej organizowanej we współpracy z Diorem.

Dior wpadł na pomysł magicznej Karuzeli Marzeń z symbolami Diora, tj. gwiazda i koniczyna, a także znakami zodiaku, „przywołując wyjątkowe dziedzictwo założyciela mody i jego szczęśliwe amulety” – podaje TimeOut. Ozdobiony obfitym ukwieceniem, zostanie on także olśniewany co wieczór pokazem świetlnym.

70. rocznica partnerstwa Dior i Saks

Zjawiskowa wystawa Diora ozdobi okna Saks. Wewnątrz Dior Parfums będzie miała wydzieloną przestrzeń na piętrze kosmetycznym Saks. W niej zostaną prezentowane świąteczne oferty makijażu, zapachów i pielęgnacji skóry Diora dostępne wyłącznie w budynku Saks.

Jeszcze bardziej zaskakująca jest współpraca Saks i Diora online. Saks uruchomi na swojej stronie internetowej wyskakujące okienko „World of Dior”, w którym będzie można kupić jej kolekcje. Po raz Dior będzie sprzedawać wszystkie kategorie towarów online gdziekolwiek indziej niż na Dior.com.

Wszystko to z okazji 70. rocznicy partnerstwa pomiędzy obiema markami. Karuzela Marzeń będzie dostępna od 20 listopada do 5 stycznia. Jeśli jesteś w Nowym Jorku nie możesz tego przegapić! Źródło: TimeOut.com, PolishObserver.com

Tagi: