Przejdź do treści

Wielka Brytania: Dwaj Polacy aresztowani pod zarzutem dokonania makabrycznej zbrodni

01/05/2024 16:00 - AKTUALIZACJA 01/05/2024 16:00
Wielka Brytania Zabójstwo w Salford

Wielka Brytania: Zabójstwo w Salford – Policja zidentyfikowała mężczyznę, którego poćwiartowane ciało znaleziono 4 kwietnia na mokradłach. Pod zarzutem dokonania straszliwego morderstwa aresztowano dwóch obywateli polskich. Oto, co już wiadomo.

Zabójstwo w Salford – dwaj Polacy oskarżeni o zamordowanie mężczyzny, którego poćwiartowane ciało znaleziono na mokradłach

Mężczyzna, którego poćwiartowane ciało znaleziono na początku kwietnia na mokradłach w Salford koło Manchesteru to 67-letni Stuart Everett – ustaliła policja na podstawie badań DNA. 4 kwietnia odnaleziono tors mężczyzny, jednak w miniony weekend śledczy odnaleźli kolejne części ciała. W poniedziałek policja aresztowała dwóch Polaków, podejrzanych o dokonanie straszliwego zabójstwa. Dalsza część artykułu poniżej

Według policji 68-letni Michał P. i i 42-letni Marcin M. zamordowali Stuarta Everetta i poćwiartowali jego zwłoki. Obaj  oskarżeni mieszkają w Eccles. We wtorek, stanęli przed sądem koronnym w Menchesterze. Według BBC była to rozprawa wstępna. Sąd zweryfikował tożsamość aresztowanych oraz poinformował o przysługujących im prawach. Data kolejnej rozprawy została wstępnie ustalona na 3 marca 2025 roku. Wówczas mężczyźni będą musieli powiedzieć przed sądem czy przyznają się do stawianych im zarzutów. 
Przeczytaj także: Londyn, atak mieczem w metrze. Nie żyje 13-latek, dwóch funkcjonariuszy policji jest w stanie ciężkim

Zamordowany 67-latek mieszkał w dwupiętrowym domu w stylu wiktoriańskim,  położonym obok przedszkola w dzielnicy Winton w Salford. W ostatnich dniach widziano w nim policjantów w białych kombinezonach i maskach na twarzach. Śledczy próbują ustalić, co było przyczyną zbrodni i jak do niej doszło. 
Źródło: BBC, PolskiObserwator.de

Tagi: